Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Увага! За випалювання сухої рослинності та її залишків штрафуватимуть!

Опубліковано 06 квітня 2016 року о 15:11

З настанням весняної пори розпочинається підготовка до польових робіт – землю готують до обробітку, спалюють суху траву на полях, лісосмугах, смугах автошляхів. А саме це є причиною виникнення пожеж та завдає невиправної шкоди природі. Кожен факт підпалу – є злочином проти довкілля, адже головна його небезпека полягає в руйнуванні біоценозу екосистеми.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав'я.

Помилково вважається, що спалювання підвищує родючість, проте, жодної користі для ґрунту таке вигорання не приносить, навпаки – порушується процес ґрунтоутворення, вигорають мікробіологічні комплекси, таким чином, продуктивність від флори і фауни втрачається.

Підпали на узбіччях доріг та полях під лісом перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, знищуються багато комах, гинуть дики тварини та птахи, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря небезпечними речовинами.

Закликаємо громадян не допускати фактів випалювання сухої рослинності та відходів. 

Попереджаємо: відповідно до ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення порушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Сподіваємося на Вашу небайдужість та відповідальність!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux