Мінна безпека
З початку бойових дій в Україні військові та піротехніки ДСНС знешкодили тисячі боєприпасів та авіаційних бомб. Загроза замінування на території ведення бойових дій залишається великою.
Місця, де знаходяться міни, вибухові пристрої та боєприпаси, що не розірвались (до них відносяться боєприпаси для легкої зброї, артилерійські снаряди, мінометні снаряди, касетні боєприпаси, гранати, запали та ракети), можуть бути непомітними. Якщо на території відбуваються бойові дії, або вони мали місце протягом військових агресій, необхідно поводитись на ній як на небезпечній. Тому головна рекомендація для всіх цивільних полягає в необхідності максимально уникати потенційно небезпечних територій.
Розмінування та знешкодження мін, саморобних вибухових пристроїв, а також боєприпасів, що не розірвались, має відбуватись виключно військовими спеціалістами або спеціалістами екстрених служб. Поки представники місцевої влади та/або екстрених служб не повідомлять про усунення небезпеки, пересуватись самостійно по таких територіях небезпечно.
Інтерактивна мапа територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами від ДСНС – mine.dsns.gov.ua.
Перелік рекомендацій щодо того, як поводитись на територіях, де існує ризик наявності мін та інших вибухових пристроїв - Dovidka.Info.
- Основні типи мін та вибухових пристроїв
- Місця підвищеного ризику мінування
- Якщо ви опинились на замінованій території
- Якщо хтось отримав поранення міною
Мінна безпека для дітей
ДСНС розповідає про мінну безпеку – низка відеороликів, підготовлених Міністерством національної єдності України спільно з ЮНІСЕФ, ДСНС і Нацполіцією. У цих відеоуроках за допомогою схем і помічника – песика Патрона –роз’яснюють про попереджувальні знаки, види вибухівок, радіус ураження та що робити у разі їх виявлення.
Навчаємося мінної безпеки всією родиною – знання правил безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами рятує життя (ЮНІСЕФ для кожної дитини).
Все про мінну безпеку – онлайн-платформа, де зібрані корисні матеріали для дітей різного віку, а також покрокова інструкція, як батькам розповісти дітям про міни.
Стопміна – це освітній проєкт, спрямований на підвищення поінформованості й обізнаності дітей щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів, створений Данською Радою у справах біженців.
Ворог дистанційно мінує українські території, які не може окупувати
Особливо небезпечні міни-пелюстки – невеликі вибухові пристрої, що маскуються під листя та сміття і становлять смертельну загрозу для дорослих та дітей. Російські комплекси мінування здатні розкидати міни-пелюстки на відстань до 70 км.
- Міни-пелюстки. Ворог дистанційно мінує українські території
- Мінна небезпека у лісі
- Мінна безпека біля хати
- Мінна безпека при дорозі
- Пам'ятайте про правила протимінної безпеки в аграрному секторі
- Пам'ятайте про правила протимінної безпеки, повертаючись на деокуповані території
- Пам'ятайте про правила протимінної безпеки в лісах
- Пам'ятайте про правила протимінної безпеки біля водойм на деокупованих територіях
- Пам'ятайте про правило безпеки не наближатися до уламків збитих ракет чи безпілотників
- Пам'ятайте про правила безпеки, потрапивши в заміновану зону
- Пам'ятайте, знахідки військового характеру несуть потенційну загрозу вашому життю
- Пам'ятайте правила протимінної безпеки. Бережіть своє здоров'я та здоров'я близьких