Інформація щодо розвитку малого і середнього підприємництва у районі за І півріччя 2015р.
Розвиток малого і середнього підприємництва створює сприятливі умови для оздоровлення економіки: розвивається конкурентне середовище, створюються додаткові робочі місця, знижується рівень безробіття, активніше відбувається структурна перебудова, розширюється споживчий сектор.
З метою реагування на проблеми підприємницької діяльності постійно діють сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань державної реєстрації, отримання документів дозвільного характеру, надання адміністративних послуг, оподаткування та діяльності органів податкової служби. Робота таких «гарячих ліній» сприяє покращенню інформаційного забезпечення підприємців та вирішенню актуальних проблем господарської діяльності.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державними реєстраторами відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві здійснюється державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Інформаційна підтримка є важливою складовою для успішного ведення бізнесу. Для забезпечення прозорості у роботі органів виконавчої влади, усунення підґрунтя для корупційних проявів, скорочення часу та витрат підприємців та фізичних осіб на отримання документів дозвільного характеру та адміністративних послуг відповідно до Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги», в Голосіївському районі працює Центр надання адміністративних послуг, який є ланкою єдиної міської системи електронного документообігу. Центр оснащений інформаційними стендами, системою електронної черги, інформаційними кіосками.
Станом на 30.06.2015 (з початку року) зареєстровано 2107 суб’єктів господарювання, з них новостворених юридичних осіб – 1333, новостворених фізичних осіб-підприємців – 774.
За даними ГУ статистики у м. Києві станом на 01.05.2015 у районі функціонує 467 об’єктів інфраструктури, в т. ч.: 11 – бізнес-центрів, 6 – фондів підтримки підприємництва, 5 – технопарків, 38 – лізингові компанії, 30 – кредитні спілки, 131 – інвестиційних фондів і компаній, 40 – інноваційних фондів і компаній, 71 – інформаційно-консультативна установа, 22 – громадських об’єднань підприємців, 15 – бірж, 98 – страхових компаній.
Одним із кроків співпраці влади та бізнесу є створення та функціонування Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Голосіївській райдержадміністрації, яка є дорадчо-консультативним органом, що сприяє реалізації державної політики у сфері розвитку підприємництва та реалізації регуляторної політики. Основними завданнями Координаційної ради координація роботи у запровадженні єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва, розвитку та підтримки підприємництва в Голосіївськім районі, підготовка пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази у зазначених сферах, обговорення та надання рекомендацій щодо вирішення спірних питань, що виникають у сфері підприємництва, та підготовка рекомендацій щодо їх розв’язання, розгляд проектів програм розвитку малого підприємництва в районі та аналіз ходу виконання їх заходів та інше.
Голосіївською райдержадміністрацією створюються сприятливі умови для покращення започаткування та ведення підприємницької діяльності.
За інформацією відділу економіки Голосіївської РДА