Головна  →  Новини  →  6 вересня 2021

Кабмін затвердив Порядок формування та перевірки е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій

Кабмін визначив, як формуватимуться та перевірятимуться е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон, їх електронні копії, про це стало відомо 02 вересня 2021 року на ЮРЛІГА.

Відповідна урядова постанова від 18 серпня 2021 року № 911 набрала чинності 2 вересня.

Затверджений Порядок визначає механізм формування е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон, їх електронних копій та процедуру їх перевірки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

Згідно з документом е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія) за бажанням особи, на ім'я якої оформлено паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру (Реєстр).

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон формуються автоматично засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету, працездатності встановленого мобільного додатка Порталу Дія та наявної електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія і Реєстру та/або автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателями (адміністраторами) яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, шляхом використання наявної в Реєстрі інформації, переданої до Порталу Дія інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС, а також з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Е-паспорт та/або е-паспорт для виїзду за кордон формуються, якщо паспорт громадянина України у формі картки та/або паспорт громадянина України для виїзду за кордон є дійсними та строк їх дії не закінчився.

Додаткова інформація

Сформований е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-код, штрих-код, цифровий код) відображається через мобільний додаток Порталу Дія за наявності необхідної інформації в Реєстрі.

Унікальний електронний ідентифікатор автоматично формується засобами Порталу Дія за наявності підключення електронного пристрою до Інтернету та працездатності мобільного додатка Порталу Дія. Сформований унікальний електронний ідентифікатор дійсний протягом трьох хвилин з моменту формування.

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон є дійсними лише за наявності унікального електронного ідентифікатора та не можуть використовуватися без нього.

У е-паспорті відображається така інформація:

1) назва держави;

2) назва документа;

3) прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;

4) стать;

5) громадянство;

6) дата народження;

7) унікальний номер запису в Реєстрі;

8) місце народження;

9) дата видачі документа;

10) дата закінчення строку дії документа;

11) відцифрований образ обличчя особи;

12) відцифрований підпис особи;

13) номер документа;

14) уповноважений суб'єкт, який видав документ (код);

15) реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (за наявності);

16) адреса зареєстрованого місця проживання та дата реєстрації (за наявності).

У е-паспорті для виїзду за кордон відображається така інформація:

1) назва держави;

2) назва документа;

3) тип документа;

4) код держави;

5) прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;

6) стать;

7) громадянство;

8) дата народження;

9) унікальний номер запису в Реєстрі;

10) місце народження;

11) дата видачі документа;

12) дата закінчення строку дії документа;

13) відцифрований образ обличчя особи;

14) відцифрований підпис особи;

15) серія та/або номер документа;

16) уповноважений суб'єкт, який видав документ (код);

17) реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (за наявності);

18) адреса зареєстрованого місця проживання та дата реєстрації (за наявності).

Перевірка е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон з використанням унікального електронного ідентифікатора у режимі реального часу є обов'язковою умовою їх використання особою для отримання адміністративних та інших послуг, у будь-яких інших випадках, передбачених законодавством.

Перевірка е-паспорта, е-паспорта для виїзду за кордон здійснюється за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування або введення унікального електронного ідентифікатора, який забезпечує отримання даних з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС на запит Порталу Дія.

Перевірка та підтвердження даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків реєстраційним даним особи, внесеним до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, здійснюється Порталом Дія за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора шляхом інформаційної взаємодії з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків з урахуванням вимог законодавства з питань захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.

За результатами перевірки на електронному пристрої, за допомогою якого здійснювалася така перевірка засобами Порталу Дія, формується відповідне інформаційне повідомлення.

Електронні копії е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон подаються особою через Портал Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Електронні копії формуються засобами Порталу Дія з накладенням віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія з відповідною кваліфікованою електронною позначкою часу.

Перевірка електронних копій (відомостей, даних) здійснюється шляхом перевірки накладеного на них віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи та кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора Порталу Дія відповідно до вимог Закону "Про електронні довірчі послуги".

Використання та/або перевірка е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон може здійснюватися також з використанням резервного унікального електронного ідентифікатора у формі QR-коду у разі відсутності підключення електронних пристроїв до Інтернету та/або працездатності Порталу Дія, та/або відсутності електронної інформаційної взаємодії між Порталом Дія та Реєстром та/або автоматизованими інформаційними і довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателями (адміністраторами) яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування.

Резервний QR-код формується автоматично засобами Порталу Дія та оновлюється кожні 48 годин за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності необхідної інформації в Реєстрі.

 

Джерело: https://kadrovik.isu.net.ua
Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг