Оформлення муніципальної картки «Картка киянина»
Згідно з рішенням Київської міської ради від 20.12.2018 № 549/6600 «Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної картки «Муніципальна картка «Картка киянина», для отримання муніципальної картки «Картка киянина» громадяни подають заяву до банку – учасника проекту «Муніципальна картка «Картка киянина».
На даний час реєстрацію та видачу зазначених карток здійснює учасник проекту - ПАТ «Державний ощадний банк України».
Для оформлення «Муніципальної картки «Картка киянина» необхідно звертатися з заявою до найближчого відділення зазначеного банку.
До заяви додаються такі документи:
- паспорт громадянина України або документ, який його замінює (оригінал);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті) (оригінал);
- посвідчення, що дає право на пільги, доплати, допомоги, компенсації (у разі наявності);
- документи, що підтверджують право на отримання муніципальної картки «Картка киянина» (учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи тощо);
- довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції/операції об'єднаних сил, видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 590 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (за наявності).
Хто може отримати Картку киянина
Оформити картку киянина можуть усі, хто зареєстровані, офіційно працюють чи навчаються у Києві.
Картку киянина видають тим, хто:
- має право на пільги, доплати, допомогу та компенсації відповідно до законодавства України, а також – на додаткові пільги, доплати, допомогу та компенсації відповідно до актів Київради та КМДА;
- є внутрішньо переміщеними особами (ВПО);
- зареєстровані у Києві;
- офіційно працюють у Києві;
- отримують повну загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту в закладах освіти Києва всіх рівнів акредитації, а також є батьками (опікунами) дітей, які отримують повну загальну середню освіту у Києві.
Переваги Картки киянина
- Найголовніша перевага – це безплатний проїзд для пільговиків. Вони мають право безкоштовно користуватися усіма видами комунального громадського транспорту столиці. При кожній поїздці карту потрібно валідувати у салоні наземного транспорту, на турнікеті у метро та на швидкісному трамваї.
- Інші категорії тримачів можуть використовувати Картку киянина як аналог транспортної карти – її можна поповнювати до 50 поїздок за раз та оплачувати нею проїзд у громадському транспорті. Також там діє система знижок на проїзд – чим більша кількість придбаних за один раз поїздок, тим нижчою буде вартість кожної поїздки.
- На карту нараховують соціальні виплати. Нею можна оплачувати комунальні послуги без додаткових комісій та використовувати її як засіб ідентифікації у Bank ID.
Хто має право на безкоштовний проїзд з «Карткою киянина»
Право пільгового проїзду в наземному та підземному громадському транспорті Києва мають наступні користувачі «Картки киянина»:
- пенсіонери за віком;
- учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
- реабілітовані особи;
- потерпілі учасники Революції Гідності;
- колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання;
- особи з інвалідністю;
- непрацююча працездатна особа, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І групи, дитиною з інвалідністю або престарілим, який досяг 80-річного віку;
- громадяни, віднесені до категорій 1 та 2, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або зникли безвісти під час проходження військової служби;
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни або бійця-добровільця;
- ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- діти з багатодітних сімей, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
- батьки багатодітної сім’ї.
Додаткову інформацію можна отримати в Управлінні соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: вул. Маричанська, 5.
Графік прийому громадян: з понеділка по четвер з 9.00 год до 16.00 год.
Телефони для довідок: 258-69-44, 257-23-87.