«Київводоканал» нагадує про заборону розміщення споруд та об’єктів у охоронній зоні водопровідних мереж
Минулого тижня 19 приватних будинків на вул. Квітки-Основ’яненка та 4 приватні будинки на Стратегічному шосе залишились без води через розташування в охоронній зоні водопровідної мережі гаражів та неможливістю проведення аварійний робіт. Станом на зараз аварії ліквідовано, усі мешканці з водою, але, на жаль, такі ситуації трапляються щодня, повідомили у ПрАТ «АК «Київводоканал».
«Київводоканал» неодноразово інформував, що наявність об’єктів та споруд в охоронній зоні водопровідних мереж значно ускладнює роботу аварійних бригад, а це призводить до того, що мешканці будинків залишаються без води на довгий термін. При цьому наноситься значна шкода навколишньому середовищу, відбувається псування майна, яке тягне за собою витрати, пов’язані з відновленням.
У разі аварійної ситуації інколи техніка немає можливості дістатися до місця аварії через встановлені споруди, а утворені від витоку води провали створюють загрозу будинкам і їхнім мешканцям.
«Київводоканал» наголошує, що для запобігання виникненню аварійних ситуацій та забезпечення безперебійного водопостачання мешканцям, розміщення споруд та об’єктів у охоронних зонах – заборонено!
Довідково.
Відповідно до Державних будівельних норм, охоронна зона водопровідних мереж залежить від властивостей ґрунту та розміру водоводу. Якщо діаметр труби, закладеної в сухому ґрунті, не перевищує 500 мм, охоронна зона складає по п’ять метрів у обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводу. Такий самий водовод діаметром від 500 до 1000 мм має охоронну зону в десять метрів у кожен бік. У випадку, коли водопровідні магістралі закладені у вологих ґрунтах, охоронна зона труб може простягатись на відстань понад 100 м – по 50 м у кожен бік.
У залежності від глибини закладання колектору, визначається охоронна зона каналізаційних мереж. На звичайних колекторах вона становить по п’ять метрів у обидві сторони від зовнішніх стінок трубопроводів. На колекторах глибокого закладання охоронна зона складає по три метри у кожен бік.
У такому разі дістатися до техніки та місця пошкодження мережі і ліквідувати аварійну ситуацію можна лише за умови знесення або ж перенесення цих споруд.
За інформацією http://kyivcity.gov.ua