Як надавати першу допомогу при перегріванні та тепловому ударі


У спеку наш організм може потерпати під перегрівань. Зазвичай симптоми перегрівання такі: сильне потовиділення, запаморочення або й зомлівання, втома, нудота, головний біль, слабкий та/або прискорений пульс тощо.
Пийте багато води, носіть легкий та світлий одяг, прикривайте голову від прямих сонячних променів, проводьте за змоги більше часу у холодку, аніж на сонці, користуйтеся сонцезахисними кремами і стежте за самопочуттям — своїм та людей поруч!
Що робити, якщо людині стало зле?
Попросіть людину переміститися у прохолодне місце: у затінок або в приміщення з кондиціонером. Запропонуйте їй лягти та припідняти ноги — це може зменшити запаморочення.
Якщо людина одягнута у багато одягу, зніміть із неї все зайве — усе тісне та важке лише посилює перегрівання.
Дайте їй випити прохолодної води. У спекотну погоду разом з потом організм втрачає солі, тому корисною може бути вода з електролітами.
За змоги дайте людині вмитися прохолодною водою або забезпечте прохолодний душ. Якщо ви маєте холодні рушники, компреси тощо, прикладіть на чоло, шию та під пахвами. Це охолодить тіло.
З часом людині має стати легше. У будь-якому разі зверніться до лікаря, навіть якщо самопочуття покращилося. Якщо ж протягом години людина почувається гірше або її стан не покращується, викличте швидку.