У звязку з настанням холодів зверніть увагу на правила використання опалювальних приладів!
Начальник управління з надзвичайних ситуацій у Голосіївському районі ГУ ДСНС України у м. Києві полковник служби цивільного захисту Кисельов В.І. звертається до громадян Києва з проханням проявляти особливу пильність та обережність із настанням холодної пори року при використанні обігрівачів, газового та пічного опалення, а також електричного обладнання.
В Голосіївському районі м. Києва спостерігається збільшення пожеж – 500 проти 365 за аналогічний період минулого року (+37 %). Пожежі, які сталися в районі призвели до значних прямих збитків та спостерігається їх збільшення у порівнянні з минулим роком і становлять: 19718105 грн. проти 13576010 грн. (++45,24%). Побічні збитки склали 53456069 грн. Сума врятованих матеріальних цінностей пожежно-рятувальними підрозділами при гасінні пожеж склала 67619017 грн. Кількість загиблих на пожежах в 2015 року не збільшилась – 4 проти 5 за 2014 рік, (-20%). з них дітей 0 проти 0 (+ 0%).
Основними причинами пожеж у цей період стають порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів.
Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Несправні опалювальні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці; кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.
Щоб попередити виникнення пожежі через електричні причини необхідно: довіряти монтаж і ремонт електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки при допомозі штепсельних з’єднань. Користуватися прасками, електроплитами, чайниками й іншими приладами зі спеціальними вогнетривкими підставками. Перед тим, як вийти з приміщення, треба повимикати все електрообладнання з розеток. Не можна користуватися несправними та нестандартними електронагрівальними приладами.
Ретельно дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності. Не залишайте дітей без нагляду дорослих, розповідайте їм про небезпеку гри з вогнем, навчайте правилам пожежної безпеки. Обмежте користування дітей газовими та електричними приладами. Зберігайте сірники та запальнички в недоступних для дітей місцях.
Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат, яким можна запобігти. Хотілося б вірити: більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться як до власного життя і майна, так і до своїх сусідів.
За інформацією управління з надзвичайних ситуацій
у Голосіївському районі ГУ ДСНС України у м. Києві