У ВІКНУ відкрилася експозиційна виставка “Концтабір Освенцим – український вимір”
Щорічно 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.
Цей день встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язні концтабору проти гітлерівців в Бухенвальді, яке відбулося саме 11 квітня 1945 року.
На передодні Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у Військовому інституті було відкрито експозиційну виставку “Концтабір Освенцим – український вимір”. Виставка була створена на базі фондів Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років” із залученням матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Державного архіву СБУ, родинного архіву художника З. Толкачова.
- Це один із найбільших нацистських таборів, у якому винищення людей було поставлено на технологічну основу. Про жертви однієї з найбільших нацистських фабрик смерті – українців концтабору Освенцим – розповідає експозиція виставки,- зазначив у своєму вступному слові заступник начальника Військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч.
В свою чергу голова Ради ветеранів Військового інституту полковник запасу Микола Дорохов проінформував курсантів про трагедію в’язнів концтабору Освенцим та героїв Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, як поставили крапку у цій кровопролитній битві народів.
- Аушвіц пов’язав долі багатьох людей, ця зловісна назва є зрозумілою в різних кутках світу, і, нарешті, найголовніше – залишається грізним застереженням для всього людства, ¾ сказав у своєму зверненні М. Дорохов.
Унікальність цієї виставки полягає в тому, що вперше музейними засобами відтворено український аспект теми, тобто розповідається мовою фактів і музейних предметів відвідувачам про те, що один із найбільших європейських народів нарівні з іншими націями страждав і боровся за власну свободу і заради майбутнього усієї Європи.
Командування Військового інституту висловлює вдячність за допомогу в організації виставки співробітникам Меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”.