Столична служба зайнятості пропонує ветеранам створити власний бізнес
Київський міський центр зайнятості пропонує учасникам бойових дій, громадянам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей долучитися до участі в урядовій грантовій програмі «єРобота» - «Грант для ветеранів та їх подружжя».
Розмір гранту за цією програмою становить до одного мільйона гривень. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення протягом шести місяців з дня отримання коштів робочих місць та працевлаштування на них працівників.
Розмір гранту, який надається одному отримувачу, не перевищує:
- для члена сім’ї (дружини або чоловіка) ветерана (-нки), який зобов’язується створити:
- одне робоче місце - до 250 тис. грн;
- два робочих місця - від 250 тис. до 500 тис. грн.
- для учасника бойових дій або людини з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити:
- одне робоче місце - до 250 тис. грн;
- два робочих місця - від 250 тис. до 500 тис. грн;
- чотири робочих місця - від 500 тис. до 1 млн грн.
Умови отримання гранту:
- Для отримання гранту в сумі від 500 тис. до 1 млн грн учасник бойових дій або громадянин з інвалідністю внаслідок війни повинен бути зареєстрований ФОПом не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту.
- Гранти у розмірі до 500 тис. грн включно фінансуються за рахунок коштів гранту. Гранти від 500 тис. до 1 млн грн надаються за умови співфінансування: 70 відсотків – коштом гранту, 30 відсотків - коштом отримувача.
- Кошти гранту підприємець може використовувати на придбання меблів, обладнання та транспортних засобів, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях; на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення; придбання сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану; послуги з маркетингу та реклами; орендну плату за користування нежитловим приміщенням та земельною ділянкою; плату за оренду обладнання; придбання на умовах лізингу обладнання; комерційну концесію.
Алгоритм отримання гранту умовно передбачає п’ять послідовних кроків:
- складання бізнес-плану;
- подання через Портал Дія заяви на отримання гранту та бізнес-плану;
- захист бізнес-плану;
- отримання рішення та відкриття рахунку в уповноваженому банку;
- отримання коштів на рахунок та початок їх освоєння.
Довідково: З початку дії програми у ній взяли участь 75 ветеранів та їх подружжя зі столиці. Найпоширенішими сферами діяльності, які обрали підприємці-ветерани в Києві, є оптова та роздрібна торгівля, виробництво промислових та побутових товарів, створення мережі кав’ярень, освітні послуги.