Підведено підсумки участі учнів і педагогів Голосіївського району у Всеукраїнських олімпіадах та наукових конкурсах
«Про підсумки участі закладів освіти Голосіївського району в науково-дослідницькій та інноваційній діяльності, всеукраїнських олімпіадах і конкурсах»
2017/2018 навчальний рік вже вийшов на фінішну пряму. Спільно з науковою та батьківською громадськістю можна підвести підсумки учнів і педагогів, які гідно представляли свою школу і Голосіївський район на Всеукраїнських олімпіадах та наукових конкурсах.
З 2015 року діє Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність», де зокрема, законодавчо закріплено діяльність Малої академії наук України як складової державної системи залучення учнівської молоді до наукової та науково-технічної діяльності, яка «організує та забезпечує участь учнівської молоді у дослідницько-експериментальній, науковій, конструкторській, винахідницькій та пошуковій діяльності, сприяє формуванню інтелектуального капіталу нації, вихованню майбутньої наукової зміни». А чинний Закон України «Про освіту», прийнятий у вересні 2018 року, одним з механізмів реалізації цього положення визначив створення в системі загальної середньої освіти наукових ліцеїв, як інноваційних спеціалізованих закладів освіти.
20 закладів загальної середньої освіти нашого району заключили договори про співпрацю з 25-ма закладами вищої освіти та науковими установами столиці. Особливу подяку за плідну співпрацю висловлюємо Національному університету біоресурсів та природокористування України та його ректору, доктору педагогічних наук, професору Станіславу Миколайовичу Ніколаєнку, Науково-дослідному інституту українознавства Міністерства освіти і науки України та його директору, кандидату історичних наук Богдану Миколайовичу Галайку, Київському університету імені Бориса Грінченка та ректору, доктору філософських наук, професору Віктору Олександровичу Огнев’юку, Комунальному позашкільному навчальному закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» і директору Ірині Юріївні Поліщук.
Науковий супровід конкурсних робіт учнів – членів МАН здійснювали 3 доктори, професори, і 25 кандидатів наук, доцентів і викладачів вищих навчальних закладів, наукових співробітників науково-дослідних інститутів. У школах району працюють 20 педагогічних працівників, які мають наукову ступінь кандидатів наук, поєднують навчальну та управлінську діяльність з пошуковою і дослідницькою роботою.
У загальноосвітніх навчальних закладах запроваджені науково-експериментальні дослідження з актуальних питань навчання і виховання учнів всеукраїнського рівня (ЗЗСО №№ 36, 59, 85, 112, 269, НВК Барвінок, НВК Славута) і регіонального рівня (ЗЗСО №№ 33, 59, 85, 179, 241, 286, інтернат № 11).
Школа І-ІІІ ступенів № 286 у цьому році успішно завершила програму експериментального дослідження регіонального рівня «Розкриття та розвиток творчого потенціалу особистості в умовах шкільного середовища як інструмент індивідуалізації, соціалізації та професіоналізації старшокласників», який тривав 5 років. Але школа на цьому не зупиняється, продовжує та науково-дослідницьку діяльність у реалізації двох нових експериментальних досліджень. Треба відзначити творчу дружню співпрацю педагогічного колективу школи та науково-дослідної лабораторії розвитку людини Київського університету імені Бориса Грінченка.
Упродовж лютого щороку в нашому районі відбувається традиційна «Панорама майстерності педагогічних працівників», які атестуються в 2017/2018 навчальному році. Родзинками науково-методичних заходів цього року були:
- розширене засідання професійного об`єднання вчителів початкових класів "Методичний подіум" у гімназії № 59.
- засідання науково-методичної ради "Від інноваційного змісту освіти через професійну майстерність та творчість учителя до забезпечення особистісного розвитку учнів». у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 85.
- день відкритих дверей у Креативній міжнародній дитячій школі, з презентацією сучасної технології навчання "Як у КМДШ вчать за хвильовим зануренням", досвіду вчителів української мови і літератури, біології, хімії, практичних психологів КМДШ.
Педагоги району долучились до масштабної програми підготовки вчителів Нової української школи. Сформовані чотири тренінгові групи вчителів, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 навчальному році, на базі спеціалізованої школи № 130 імені Данте Аліг’єрі, спеціалізованої школи № 220, ліцею «Голосіївський» № 241 і школи І-ІІІ ступенів № 132 .
Ретельний аналіз участі учнів нашого району в міських і республіканських етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук, мовних конкурсів імені Тараса Шевченка та імені Петра Яцика дає нам підстави сміливо назвати цей навчальний рік Роком інтелектуального прориву юних голосіївців. Ось декілька фактів.
У ліцеї № 227 імені М.М.Громова навчається стипендіат Президента України Романенко Анастасія, яка чотири роки поспіль виборює І місце на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з біології.
Дев’ять обдарованих учнів отримали персональні премії Київської міської ради за високі досягнення у галузі освіти та науки. Усі учні, яким призначено стипендії, є призерами Всеукраїнських та міських предметних олімпіад, Всеукраїнського та міського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, міжнародних конкурсів та інтелектуальних турнірів, мають публікації у науково-популярних виданнях та беруть участь у науково-практичних конференціях та семінарах.
18 квітня 2018 року відбувся Другий фестиваль стартапів “Class Іdeя”, учасниками були майже 100 юних винахідників. Організатори фестивалю: Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, Київський палац дітей та юнацтва, Київська мала академія наук учнівської молоді, представники партнерів фестивалю, провідних київських інноваційних підприємств і наукових установ – серед номінантів, представлених до спеціальних нагород авторам кращих проектів, назвали учнів Голосіївського району:
Шелін Владислав, учень 11 класу гімназії № 59 імені О.М.Бойченка, Звєрєва Софія, учениця 11 класу медичної гімназії № 33.
Підведено підсумки участі районів міста в науково-дослідницькій діяльності в Малій академії наук. Голосіївський район уперше за багато років отримав почесну відзнаку «Золота сова» Київської Малої академії наук учнівської молоді за загальне перше місце серед районів Києва.
На міському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, призові місця здобули 129 учнів 8-11 класів.
Найбільша кількість переможців міського етапу:
у гімназії № 59 імені О.М.Бойченка – 30 учнів,
у ліцею «Голосіївський» № 241 – 12,
у спеціалізованої школи № 130 імені Данте Аліг’єрі – 11,
у спеціалізованої школи № 112 імені Т.Шевченка – 9,
у спеціалізованої школи № 15 – 8 переможців.
На всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН у складі команди міста Києва посіли призові місця 7 учнів закладів загальної середньої освіти:
гімназія № 59 імені О.М.Бойченка – 2 переможці, вірніше, один учень 11 класу Старий Микола – дві перемоги;
ліцей «Голосіївський» № 241 – 2 переможці: учениця 9 класу Цимбал Діана і учень 10 класу Сазонов Нікіта;
медична гімназія № 33 – учениця 11 класу Звєрєва Софія;
спеціалізована школа № 85 – учень 11 класу Савінов Віктор;
школа І-ІІІ ступенів № 132 – учень 11 класу Яретик Микола.
У цьому році 263 учні Голосіївського району посіли призові місця на міському етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, а четверо з них – на всеукраїнському.
Кращі показники у міських олімпіадах показали:
ліцей «Голосіївський» № 241 – 60 переможців,
спеціалізована школа № 112 імені Т.Шевченка – 37 переможців;
спеціалізована школа № 220 – 21 переможець;
Європейський колегіум – 20 переможців,
гімназія № 179 – 17 переможців.
На фінальному ІУ етапі олімпіад з навчальних предметів цього року здобули перемогу четверо учнів:
спеціалізована школа № 220 – учениця 8 класу Бабенко Ксенія;
ліцей № 227 імені М.М.Громова – учениця 11 класу Романенко Анастасія – четвертий рік поспіль за час навчання в школі виборює І місце на Всеукраїнській олімпіаді;
Європейський колегіум – учениця 11 класу Одрібець Злата;
ліцей МАУП – учениця 10 класу Нікіфорова Вероніка.
На всеукраїнському етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнів і студентів імені Тараса Шевченка перемогла учениця 6 класу спеціалізованої школи № 85 Шерепенко Єлизавету.
Загально-районний банк даних переможців олімпіад і конкурсів у цьому році складає 1078 учнів 3-11 класів, які забезпечили на районних, міських і всеукраїнських олімпіадах та інтелектуальних конкурсах 1489 переможних місць.
У закладах освіти Голосіївського району є потужний учнівський та педагогічний потенціал для подальшого розвитку наукової, дослідно-експериментальної та винахідницької діяльності.
Велика шана і подяка всім учням-переможцям, педагогічним і науковим керівникам, хто підготував їх до інтелектуальних випробувань, батькам за любов і підтримку дітей.