Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Обережно: трансмісивні інфекційні хвороби

Опубліковано 29 квітня 2015 року о 09:46

В Україні  щороку збільшується кількість хворих на трансмісивні інфекційні хвороби, такі як малярія, кліщовий вірусний енцефаліт, дирофіляріоз, лейшманіоз, хвороба Лайма, туляремія, гарячка Західного Нілу, марсельська та Ку-гарячки. І якщо малярія реєструється лище у вигляді завізних випадків, то природні осередки решти інфекцій існують на території України. Трансмісивними ці інфекційні захворювання називаються через те, що людина заражається ними через укуси комах (комарів, кліщів), тому і заходи профілактики спрямовані на попередження укусів комахами, які можуть бути потенційними переносниками вказаних захворювань, винищення їх, уникання природних осередків  цих небезпечних інфекцій.

Для Голосіївського району міста Києва  питання профілактики таких трансмісивних хвороб як малярія, дирофіляріоз, кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма є особливо актуальними, оскільки на території району є 71 водойма, де не виключений виплід комарів - потенційних переносників малярії та дирофіляріозу, велика кількість паркових та лісопаркових зон, де на жителів району можуть нападати кліщі - переносники хвороби Лайма, кліщового вірусного енцефаліту та інших інфекцій.

Захист від укусів комарів належить здійснювати як під час перебування в приміщенні, так і поза ним. Малярійні комарі нападають на людину найчастіше ввечері, з настанням сутінок та вночі. У цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла (комбінезони, одяг з довгими рукавами, довгі брюки тощо). Відкриті частини тіла для запобігання нападу комарів слід змащувати репелентами у вигляді кремів, спиртових розчинів, аерозолів, що дозволені Міністерством охорони здоров'я України для використання.

Ці ж заходи актуальні і для профілактики нападу кліщів. У разі покусу кліщем слід спостерігати за місцем укусу та загальним станом хворого. При появі почервоніння, набряку місця укусу, підвищення температупи тіла та погіршення самопочуття - слід негайно звернутись до лікаря.

Для запобігання зараження на кліщовий вірусний енцефаліт у разі виїзду до ендемічних територій МОЗ України рекомендує проводити  профілактичні щеплення проти цього захворювання.

В м.Києві щеплення проти КВЕ проводяться в  в кабінетах щеплень Олександрівської клінічної лікарні (вул. Шовковична, 39/1, тел. 287-37-91); ТОВ «Боріс» (вул. Велика Васильківська, 55-а, тел.238-00-00), Київській міській студентській поліклініці (вул. Політехнічна, 25, тел. 236-11-61).

Громадянам, які планують виїзд до країн Африки, Південної Америки та інших країн з тропічним кліматом, де поширена малярія, необхідно пам’ятати про те, що найкращим захистом від малярії є хіміопрофілактика. Найпоширенішим протималярійним препаратом є делагіл (хлорохін), застосування якого требапочинати за тиждень до виїзду.В країнах, де циркулюють стійкі до делагілу (хлорохіну) збудники малярії, для профілактики застосовують препарати ларіам (мефлохін), малоприм.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux