Не зривайте та не купуйте первоцвіти!
Більшість первоцвітів України занесено до Червоної книги. Це означає, що їх ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати у бабусь.
Пропонуємо Вам переглянути добірку первоцвітів, що є на сторінках Червоної книги і переконатися, які ж вони красиві й уже своїм виглядом просять зберегти цю красу.
Шафран Гейфеля (крокус)
Легенда розповідає, що якось бог Гермес метав диск — у Греції це було популярне заняття. Та під час останнього кидка він помилився – і диск випадково вдарив його найліпшого друга Крокуса. Гермесу було настільки важко з цим змиритися, що він благав богів якимось чином зберегти пам'ять про друга. Тоді ж на місці загибелі Крокуса виросли квіти, такі ж красиві, як і воїн.
Морозник кавказький
У часи Середньовіччя люди вірили, що морозник береже від злих духів та поганих чарів. У Англії навіть існував звичай висаджувати морозник біля порогу, щоб він захищав будинок від нечисті та заклинань.
Зозулині черевички справжні
Лишень поглянь, яка незвичайна ця квітка! Недаремно вона вважається однією з найкрасивіших орхідей України. Уважно придивись — і Ти помітиш, що вона справді схожа на черевичок.
Легенда розповідає, що під час татарських набігів жила в одному селі дівчина Зозуля, яка зналася на рослинах. Одного разу отруйна стріла потрапила в серце її коханого. Чим тільки дівчина не намагалася його вилікувати, та все було марним. Але, на щастя, натрапила якось Зозуля на незвичайну рослину з чудернацькими квітами. Саме вона і повернула сили молодому парубкові. От і назвали ті квіти зозулиними.
Цибуля ведмежа (черемша)
З цією квіткою пов'язана цікава й кумедна легенда. Вирішили якось мисливець і ведмідь жити в мирі та й почали в гості один до одного ходити. І дуже вже подобалися мисливцю страви ведмедиці, але ведмідь запевняв, що ніякого секрету немає. Вирішив мисливець піти на хитрість і відправив дружину до ведмедиці, а та й розвідала таємницю. Виявилося, що страви були такі смачні, бо ведмедиця додавала до них черемшу. Ведмідь образився на мисливця, і вони знову почали ворогувати.
Підсніжник звичайний
Існує думка, що підсніжник — це перша квітка, що виросла на Землі. За однією з легенд, коли Адама і Єву вигнали з раю, вся земля була покрита снігом. Єві було так холодно, що вона навіть заплакала. Тоді кілька сніжинок перетворилися на ніжні білі підсніжники. Відтодіця квітка є символом надії та світлого майбутнього.
Любка дволиста
Давним-давно існував звичай: аби дівчат любили парубки, їм давали бульби любки дволистої. Козаки висушували бульби і носили їх у якості амулета на шиї. А от коли були втомлені, досить було пожувати бульбу —і сили до них поверталися.
Білоцвітник весняний
Цей рідкісний вид флори — білоцвітник весняний — дуже подібний до підсніжника: квітка схожа на дзвіночок, але повніша. Якщо у підсніжника пелюстки різних розмірів, то у білоцвітника — однакові. А от колір квітки і форма листочків майже не відрізняються: і у підсніжника, і у білоцвітника молочно-білі пелюстки та вузькі листочки.
Сподіваємося на небайдужість наших громадян до тендітних, ніжних й таких беззахисних первоцвітів.