Кіноклуб, театральна сцена та дитячий простір: у Києві з'явився потужний культурний центр
Національний центр Олександра Довженка відкрив перший сезон регулярних культурних подій. На першому поверсі з’явився оновлений публічний простір, де відвідувачів зустрічають ресепшн, книгарня і ресторан.
Раніше Довженко-центр був закритим державним підприємством з кіноархівом і кінокопіювальною лабораторією. Потроху він ставав усе «відкритішим» для відвідувачів, проводячи кінопокази, театральні вистави, музичні вечірки та виставки. Цьогоріч вперше в Центрі є повноцінна і різноманітна програма культурний подій.
Нарешті захаращений перший поверх приміщення став публічним простором. Тут працює книгарня «Довженко. Книги. Кава», ресторан «Етер», ресепшн, а також є можливість проводити кінопокази, театральні і музичні виступи.
- Коли знесли стіни, нам відкрився дивовижний простір, і от потроху виникло таке місце, пристосоване для наших проектів, зокрема, кіно- та освітніх програм, - коментує директор Довженко-центру Іван Козленко. – Цей простір є місцем зустрічі усіх наших відвідувачів, і навіть якщо людина прийшла в Центр в будь-який день, окрім понеділка, вона знайде собі розвагу.
Звісно, одним з основних акцентів сезону є кіноподії. Щосереди тут відбуватимуться зустрічі кіноклубу. У жовтні це цикли «Невідомі 90-ті» з показами маловідомих стрічок буремного десятиліття та Oldshool - документальні картини про знаних кіномайстрів минулого і сучасності. А у листопаді стартує «Клуб кінокоханців» - фільми про музику і музикантів, від Віктора Цоя та Ієна Кертіса до Іггі Попа та Курта Кобейна.
15 та 16 жовтня в Довженко-центрі покажуть фільми Сергія Лозниці, присвячені війні та її наслідкам, – «Аустерліц» та «В тумані». А в листопаді пройде лекторій «Кіноревізія Донбасу 2.0» - про образ шахтарського регіону в фільмах різних років з їх переглядами.
Крім того, з жовтня планується цикл музичних кіноперфомансів «Коло дзиги» - це спеціальні покази українських німих фільмів у супроводі створеної для них сучасної музики.
Якщо у вашому сімейному архіві зберігаються домашні відео з сімейними святами, документацією подій чи прогулянками містом, зняті любительськими камерами до 1997 року, є можливість взяти участь у проекті VHS/ВЕХАЕС. Приносьте їх до Довженко-центру, а відібрані відео будуть показані 27 жовтня та 24 листопада.
Цікавинкою сезону є й екскурсії в Фільмофонд, що проходять по суботах раз на місяць. Охочі мають змогу заглянути в «святая святих» – фільмосховище, де зберігається більше 42 тисяч кіноматеріалів, та кінолабораторію.
Навесні 2019 року передбачається відкриття Музею кіно. Стартуватиме він великою виставкою, присвяченою Всеукраїнському кінофотоуправлінню, державній монополії 1920-х, яка спричинила революцію в українському кінематографі та суттєво вплинула на розвиток світового кіно.
Продовжує роботу театральний майданчик «Сцена 6» на шостому поверсі Довженко-центру. Тут нещодавно презентували виставу «Погані дороги» за п’єсою Наталії Ворожбит. Це шість історій про стосунки жінок та чоловіків, загострені і спотворені війною. Також покажуть вистави «Дикого театру», міні-фестиваль британської драми та ставлять спектакль за твором «Номери» Олега Сенцова.
Діятиме в закладі і Міжнародна платформа танцю "Імпульс Трансформації", результати якої також будуть представлені на сцені.
Цікаву програму підготували і для дітлахів. Це освітні курси - «Стратегії візуального мислення», що завдяки обговоренню творів мистецтва навчатимуть дітей 6-8 років розуміти себе, світ та розвиватимуть комунікативні навички, і «Абетка кіномистецтва» для дітей 8-10 років, що знайомить зі мовою кінематографа. Під час окремих подій діятиме акція «Здай дитину в Фільмофонд» - доки дорослі дивляться вистави чи кіно, дітей розважатимуть і навчатимуть педагоги…
За інформацією https://vechirniykiev.com.ua