АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» повідомляє про намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (м. Київ, проїзд Саперно-Слобідський, буд. 22-А)
На виконання статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» опублікувало 14.02.2025 року у газеті «Нова доба» №05 (407) повідомлення про напір отримати дозвіл на викиди за фактичною адресою: 03039, м. Київ, проїзд Саперно-Слобідський, буд. 22-А та подає його в електронному форматі для ознайомлення з ним громадськості:
- Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Київській обласній газеті «Нова Доба», №05 (407) від 14.02.2025, ст. 3
- Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» (скорочено АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ») повідомляє про намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для майданчика котельні Виробничого структурного підрозділу «Київська дирекція» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд».
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 40075815
Місцезнаходження суб’єкта господарювання: Україна, 03150, м. Київ, вул. Єжи Ґедройця, буд. 5, тел. +380635034083, e-mail: [email protected]
Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: 03039, м. Київ, проїзд Саперно-Слобідський, буд. 22-А.
Мета отримання дозволу на викиди: отримання офіційного документу, який дає право експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.
Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» діяльність котельні ВСП «Київська дирекція» філії «БМЕС» АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ» не належить до видів планованої діяльності та об’єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): котельня здійснює теплозабезпечення багатоповерхового житлового будинку, що знаходиться на балансі підприємства, під час опалювального сезону. Для нагрівання води використовується котлоагрегат НИИСТУ-5, обладнаний топкою з ручним навантаженням. В якості палива використовуються вугілля та дрова.
Річна кількість забруднюючих речовин становить 153,536 т/рік, у т.ч.:
- речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом – 1,081 т/рік;
- оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту – 0,159 т/рік;
- азоту (1) оксид (N2О) – 0,002 т/рік;
- діоксид та інші сполуки сірки – 1,147 т/рік;
- оксид вуглецю – 1,293 т/рік;
- вуглецю діоксид – 149,841 т/рік;
- неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,011 т/рік;
- метан – 0,002 т/рік.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря належить до третьої групи об’єктів і не має виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування, тому заходи щодо впровадження не передбачаються.
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачаються, перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів відсутні.
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: заходи не передбачаються.
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству. Для забруднюючих речовин в організованих викидах, масова концентрація яких обмежується згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 309 від 27.06.2006 року «Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел», встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів. Для речовин, на які не встановлюються нормативи граничнодопустимих викидів, встановлюються розрахункові величини масової витрати.
Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо дозволу на викиди можуть надсилатися протягом 30 календарних днів з дня публікації повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди до Департаменту захисту довкілля та адаптації до змін клімату Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за адресою: 04080, м. Київ, вул. Турівська, 28, тел. (044) 366-64-10, e-mail: [email protected]