Якщо кілька років тому в місті було 1,5 тисячі придатних укриттів, то на сьогодні їх кількість збільшили утричі. Про це мер Києва Віталій Кличко сказав на брифінгу щодо ситуації в столиці у звʼязку з можливою подальшою агресією Росії та про дії київської влади.
Місто також має 4500 споруд подвійного використання, де в разі надзвичайної ситуації можуть укритися мешканці міста. Це — підземні паркінги і переходи, заглиблені станції метро, підвали та напівпідвали.
Йдеться про 355 підземних паркінгів, 256 підземних переходів та 47 заглиблених станцій Київського метрополітену, а також 3741 підвал та напівпідвал. Їхнє розташування можна побачити на карті на сайті КМДА.
«Були питання, що в мирний час споруди подвійного використання можуть застосовуватись для господарської діяльності. Там зараз можуть бути магазини, аптеки, кафе чи перукарні. Але в разі надзвичайної ситуації балансоутримувачі та керівники закладів повинні відчинити двері і надати захист населенню», – зазначив Віталій Кличко.
Мер також по пунктах розповів, як міська влада готується до можливого наступу російських військ на Україну. Зокрема, для гарантування безперебійного електропостачання у співпраці з НЕК «Укренерго» Київ забезпечив додаткову генерацію електроенергії. Це допоможе у випадку небезпечних ситуацій зберегти подачу «світла».
Також Кличко розповів, що місто працює у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими складовими сил оборони та безпеки.
Для комплектування підрозділів бригади територіальної оборони резервістами створена гаряча лінія КМДА — 063 651 44 46. Такі лінії відкривають і в кожному батальйоні тероборони. Щоденно на них звертаються понад 100 охочих вступити до лав територіальної оборони.
Джерело: vechirniy.kyiv.ua