Відділ контролю за благоустроєм звітує про проведену роботу у 2016 році
За період роботи з 01.01 по 31.12.2016 спеціалістами відділу контролю за благоустроєм Голосіївської РДА зафіксовано 4235 (2015 – 1913 од.) недоліки в утриманні підприємствами, установами і організаціями Голосіївського району балансових об’єктів благоустрою, з них:
Санітарний стан міста Києва: 987
Несвоєчасне прибирання снігу: 1225
Стан утримання доріг: 190
Стан утримання зелених насаджень: 218
Стан утримання будівель: 25
Демонтаж тимчасових споруд (МАФ), перевірка законності розміщення: 45
Самовільні роботи ( в тому числі і самовільне зайняття елементу благоустрою для здійснення торгівлі з рук ):1373
Відновлення благоустрою після розриттів: 8
Інші виявлені недоліки: 181
Відповідно до наданих повноважень відділом було внесено 2602 (2015 – 1305 од) приписи на усунення виявленого порушення та складено 1978 (2015 – 795 од.) протоколи про адміністративне правопорушення. Проведеними перевірками зафіксовано усунення 4101 (2015 – 1624 од.)
За вказаний період до відділу надійшло на розгляд і опрацювання 6421 од. листів підприємств, установ організацій та звернень громадян, з урахуванням попередніх періодів відділом підготовлено 4239 од. вихідної кореспонденції, з них : за підписом начальника відділу 2309 листів.
Перевірено відновлення благоустрою після проведення робіт по 292 аварійним та 82 плановим контрольних картках.
Організовано і проведено 24 нарад з представниками служб які виконують роботи по ліквідації аварії на інженерних мережах.
Так, станом на 31.12.2016 року, в межах Голосіївського району залишалося не відновленим благоустрій після ліквідації аварії на інженерних мережах по 182 контрольним карткам, які видано Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища, них: 172 од. ПАТ «Київенерго». Не відновлення благоустрою після ліквідації аварії на інженерних мережах зумовлене тим, що у ПАТ «Київенерго» заблоковано рахунки, що не дає змоги розрахуватися з підрядними організаціями, які відновлюють благоустрій.
Окрім того протокольним дорученням Київської міської державної адміністрації рекомендовано Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища та районним в місті Києві державним адміністраціям не притягувати до адміністративної відповідальності працівників Київенерго до вирішення питання розблокування рахунків підприємства.
Виконано заходи по проведенню Весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану району в 2016 році. Слід зазначити, що заходи по весняному двомісячну та осінньому місячнику більше проводитись не будуть.
У вересні 2016 року Київською міською державною адміністрацією запущено програму «Чисте місто» відповідно до якої спеціалістами буде вноситись інформація щодо виявлення порушень Правил благоустрою міста Києва.
Забезпечено ліквідацію навалів сміття в місцях загального користування за наступними адресами: вул.Вільямса, 10, просп.Науки, 90, частково (земельна ділянка не використовується за призначенням ТОВ «Універсал-В), зелена зона на вул.Галерній, просп.Лобановського, 196, просп.Глушкова, 61, вул.Саперно-Слобідська, 104, вул.Саперно-Слобідська (розворот на вул. Кіквідзе), Урочище «Теремки», Совські ставки, вул.Мистецька, Заповідний фонд Лиса гора», Стратегічне шосе, НПП Голосіївський, Лисогірський узвіз, вул.Набережно-Корчуватська, 94, вул.Лазурна, вул.Сеченова, 9, просп.Лобановського 113, вул.Сумська, 2, зелена лісосмуга вздовж ТЦ Метро, пров.Серпуховський, 5-7, вул.Набережно-Корчуватська, 94, Стратегічне шосе, 41, просп..Науки, 66, вул.Голосіївська, 5, просп.Глушкова, 61, вул.Якубовського (поряд з озером), просп.Науки, 133, вул.Набережно-Корчуватська, 94
Незважаючи на те, що Київською міською радою не виділено Голосіївській районній в місті Києві державній адміністрації коштів на проведення заходів по демонтажу ТС, силами відділу контролю за благоустроєм забезпечено демонтаж 63 од. Перелік та фото фіксація було-стало ТС, які демонтовано силами районної адміністрації додається.
Розпорядженням Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації від 16.05.2016 № 241 «Про утворення комісії з питань благоустрою та поліпшення санітарного стану району, запобіганню та ліквідації несанкціонованою торгівлі на території Голосіївського району» утворено Комісію до складу якої включено представників Голосіївського РУ ГУ Національної поліції України в місті Києві та Держпродспоживслужби в місті Києві.
Кожного місяця розробляється план заходів роботи комісії в частині ліквідації осередків несанкціонованої торгівлі та інформація за результатами проведеною роботи надається щотижнево до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища.
За період з 16.05.2016 по 31.12.2016 було здійснено 19 рейдів відповідно до затвердженого Плану заходів з ліквідації осередків несанкціонованої торгівлі та 27 рейдів позапланово. Всього проведено 46 рейдів. Особливу увагу було приділено заходам по ліквідації осередків стихійної торгівлі. Завдяки спільних зусиль Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації спільно з КП «Володимирський ринок» проведено ряд заходів щодо припинення несанкціонованої торгівлі на вул.Німецькій шляхом облаштування місць для торгівлі на території прилеглій до ринку.
На даний момент проводиться робота з керівництвом ринку «Феофанівський» щодо можливості облаштування торгового ряду для всіх бажаючих продавати городину поряд з ринком на вул.Заболотного, 20-а.
Окрім того відповідно до затверджено плану заходів постійно проводиться постійна робота по ліквідації осередків стихійної торгівлі на вул. Саксаганського, 57-а, Якубовського, 7, просп. Голосіївський, 106-108, ст. м.Виставковий центр (просп. Глушкова,2), Вул. Заболотного, 20-а – 44, вул.Ломоносова, 28/41. та інші.
Станом на 21 вересня залишається найбільш проблемними осередками: ст. м.Либідька (Площа Либідська),
ст. м.Видубичі (вул. Інженерна, 2), ст. м. Голосіївська (просп. Голосіївський, 75), ст.м. Деміївська (просп. Голосіївський, 30-33), просп. Голосіївський, 106-108, ст. м.Виставковий центр (просп. Глушкова, 2), вул. Якубовського, 3-7, вул. Лятошинського, 22, просп. Голосіївський, 3, вул. Заболотного, 20-а – 44 та ряд інших проблемних питань, які не дають змоги до кінця відпрацювати ліквідацію несанкціонованої торгівлі на території району та на прилеглих територіях до ринків, а саме:
- питання утилізації вилученого товару;
- питання низьких штрафів;
- відсутність бюджету на проведення рейдів.
Слід зазначити, що протоколи про адміністративне правопорушення статті 160 мають право складати уповноважені на те посадові особи працівників Національної поліції України, а розгляд справ про адміністративне правопорушення здійснюється виключно в судовому порядку.
Санкція зазначеної статті КУпАП передбачає можливість накладення на порушника адміністративного стягнення не тільки у вигляді штрафу, але і додатково у вигляді конфіскації предметів торгівлі (що і обумовлю віднесення складу даного правопорушення до юрисдикції суду).
Нажаль більшість справ про адміністративне статті 160 Кодексу України закривається у зв’язку із звільненням особи від адміністративної відповідальності за малозначністю з оголошенням усного зауваження, що призводить до повернення осіб з торговою продукцією на попередні місця.