Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

УВАГА, КІР: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ІНФЕКЦІЯ ТА ЯК ВІД НЕЇ ЗАХИСТИТИСЯ

Опубліковано 18 вересня 2023 року о 13:23

УВАГА, КІР: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ІНФЕКЦІЯ ТА ЯК ВІД НЕЇ ЗАХИСТИТИСЯ

В Україні зареєстровані випадки кору. Тож ЮНІСЕФ розповідає, чим небезпечна ця інфекція, спалах якої загрожує нашій країні, та як від неї захиститися.

Кір - одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Він швидко передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого.

Яким може бути перебіг кору?

Інкубаційний період хвороби становить 10-12 днів. Далі починається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей, проносом та блюванням.

На 4-5 дні хвороби з'являється червоний висип - спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Людина хворіє до чотирьох тижнів і довше.

До яких ускладнень може призвести кір?

Кір може мати важкий перебіг. Хворі часто потребують госпіталізації. Тривалий час вони є заразними: можуть поширювати кір за 4 дні до й через 4 дні після появи висипів. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Як захиститися від кору?

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби - вакцинація. Зверніть увагу, що дотримання здорового способу життя, так званий "загальний імунітет", не захищає від кору!

Яка ймовірність інфікуватися кором для невакцинованих?

Імовірність заразитися для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим, становить 9090. У понад 592 людей, які перехворіли на кір, порушується здоров'я на все життя.

Якщо невакцинована дитина інфікується та перехворіє на кір, у неї, зрозуміло, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має важкий перебіг (хворий часто потребує госпіталізації).

 

МОЗ ЗАКЛИКАЄ УКРАЇНЦІВ ВАКЦИНУВАТИСЬ ПРОТИ КОРУ

У Міністерстві охорони здоров’я на тлі інформації про зафіксовані випадки кору в країні закликають українців вакцинуватися. Захиститися від цієї інфекції можна, зробивши щеплення.

Про це журналістам розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. "Про кір говоримо постійно, як і про всі вакцинокеровані інфекції. Тут не треба думати, що робити — тут треба просто переглянути свій вакцинальний статус, і якщо є пропущені щеплення, будь ласка, — до свого сімейного лікаря", — зазначив очільник МОЗ.

За його словами, в Україні достатньо вакцин проти кору. "Вакцина є, навіть з огляду на те, що у світі глобальний дефіцит вакцини КПК — то в Україні вакцина є. Можна зробити щеплення, навіть наздогнати щеплення, якщо було пропущено", — зазначив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я радить українцям зробити щеплення проти кору: "Вакцинація — єдиний дієвий захист".

Нагадаємо, що кір – це небезпечне інфекційне захворювання, яке має важкий перебіг. Щоб уникнути інфікування, рекомендується вакцинувати дитину. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати дві дози вакцини: в 12 місяців та у 6 років.

Наразі в Україні триває загальнонаціональна кампанія вакцинації проти кору дітей, які пропустили планове щеплення за Національним календарем щеплень  з будь-яких причин, зокрема через активні бойові дії або карантин у зв’язку з COVID-19. Метою кампанії стала вакцинація 260 тисяч дітей віком 2-17 років, які до цього часу не мали щеплень. 

https://www.phc.org.ua/news/moz-zaklikae-ukrainciv-vakcinuvatis-proti-koru


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux