Тривають заходи по недопущенню несанкціонованої торгівлі в Голосіївському районі
В Голосіївському районі столиці постійно проводиться робота із запобігання та ліквідації несанкціонованої торгівлі на території району.
Так, за період з 16.05.2016 по 13.09.2016 було здійснено 14 планових рейдів з ліквідації осередків несанкціонованої торгівлі та 13 рейдів позапланово.
Особливу увагу було приділено заходам з ліквідації осередків стихійної торгівлі. Завдяки спільним зусиллям Голосіївської райдержадміністрації спільно з КП «Володимирський ринок» проведено ряд заходів щодо припинення несанкціонованої торгівлі на вул. Німецькій шляхом облаштування місць для торгівлі на території, прилеглій до ринку.
На даний момент проводиться робота з керівництвом ринку «Феофанівський» щодо можливості облаштування торгового ряду для всіх бажаючих продавати городину поряд з ринком на вул. Заболотного, 20-а.
Окрім того, відповідно до затвердженого Плану заходів, постійно проводиться робота з ліквідації осередків стихійної торгівлі на вул. Саксаганського, 57-а, Якубовського, 7, просп. Голосіївський, 106-108, ст. м. Виставковий центр (просп. Глушкова,2), вул. Заболотного, 20-а – 44, вул. Ломоносова, 28/41.
Станом на 13.09 найпроблемнішими осередками залишаються:
ст. м. Либідька площа Либідська
ст. м. Видубичі вул. Інженерна, 2
ст. м. Голосіївська просп. Голосіївський, 75
ст.м. Деміївська просп. Голосіївський, 30-33
просп. Голосіївський, 106-108
ст. м. Виставковий центр (просп. Глушкова, 2)
вул. Якубовського, 3-7
вул. Лятошинського, 22
просп. Голосіївський, 3
вул. Заболотного, 20-а – 44
Також є ряд проблемних питань, які не дають змоги до кінця відпрацювати ліквідацію несанкціонованої торгівлі на території району та на прилеглих територіях до ринків, зокрема:
- питання утилізації вилученого товару;
- питання низьких штрафів;
- відсутність бюджету на проведення рейдів.
Слід зазначити, що протоколи про адміністративне правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи працівників Національної поліції України, а розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснюється виключно в судовому порядку.
Санкція статті 160 КУпАП передбачає можливість накладення на порушника адміністративного стягнення не лише у вигляді штрафу, але і додатково у вигляді конфіскації предметів торгівлі (що і обумовлює віднесення складу даного правопорушення до юрисдикції суду).
На жаль, більшість справ про адміністративне статті 160 Кодексу України закривається у зв’язку із звільненням особи від адміністративної відповідальності за малозначністю з оголошенням усного зауваження, що призводить до повернення осіб з торговою продукцією на попередні місця.
За інформацією відділу контролю за благоустроєм РДА