Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Інформація щодо Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги

Опубліковано 17 лютого 2016 року о 15:31

Для створення автоматизованого банку  даних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою Постановою  Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р, № 117  запроваджено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

До Реєстру включається інформація: загальні відомості про пільговика (прізвище, ім`я та по батькові, число, місяць та рік народження, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов`язкових платежів, адреса зареєстрованого місця проживання (або за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування, адреса фактичного місця проживання), склад сім`ї, характеристика житла), реквізити паспорта та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право та якими реально користується.

Відповідна інформація про пільговика  надається до відділу субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги  Управління праці  та соціального захисту населення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації (адреса: вул. Бубнова, 5, тел. 257-51-65) та підтверджується документами:

-         довідкою про склад сім'ї;

-         копіями документів, що підтверджують право пільговика і членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів документів);

-         копією довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;

-         копією паспорту (1, 2, 11 сторінки);

-         інформацією  про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

 Пільговик, який має право на конкретну пільгу згідно з кількома законами України, включається до Реєстру як пільговик, що  користується цією пільгою згідно з одним Законом України за його вибором.

 Підприємства та організації, що надають послуги, щомісячно до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових  та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці.

У разі зміни місця проживання пільговик повідомляє про це письмово. Уповноважений орган за попереднім зареєстрованим місцем проживання пільговика закриває його персональну  облікову картку  та видає пільговику довідку про зняття з обліку, а за  новим  зареєстрованим місцем проживання  відкривається нова облікова картка з дати реєстрації пільговика.

 Відповідно до статті 102  Бюджетного кодексу України за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції,  ветеранів державної пожежної охорони; ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим зі служби цивільного захисту за віком, через хворобу або вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і  підрозділів цивільного захисту,  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; дітям війни, багатодітним сім'ям.

 Статтею 51 відповідного кодексувстановлено, що при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Пільги надаються з дня звернення на підставі документа, який підтверджує статус осіб,  на  яких поширюється  дія  законодавчих  актів (постанова КМУ від 16.02.1994 р. № 94).

На підставі документів, які надаються уповноваженими на це органами, пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються безстроково, або на визначений  термін. По закінченні визначеного терміну, вказаного у документі, надання пільг на оплату вказаних послуг зупиняється. В разі  їх поновлення вони надаються з дня звернення.

Пільги надаються споживачу за місцем проживання, відомості про яке внесені до паспортного документу в установленому порядку.

Відповідно до п.1 ст.29 Цивільного кодексу України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому  ( гуртожиток, готель, тощо), у відповідному населеному пункті, якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.

 Пільги щодо знижки плати за комунальні послуги надаються в межах норм користування, затверджених постановою КМУ від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Соціальна норма житла для:

оплати користування житлом/утримання житла — 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії — 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю.

Соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги:

   індивідуального опалення (теплопостачання):

- використання природного газу для індивідуального опалення — 7 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

- використання електричної енергії для індивідуального опалення — 65 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

користування послугами з централізованого постачання холодної води — 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

У разі відсутності квартирних приладів обліку холодної води нарахування плати за користування послугами з централізованого постачання холодної води інвалідам війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями/виробниками такої послуги згідно з соціальними нормативами, встановленими абзацом першим цього підпункту;

користування послугами з централізованого постачання гарячої води — 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

У разі відсутності квартирних приладів обліку гарячої води нарахування плати за користування послугами з централізованого постачання гарячої води інвалідам війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями/виробниками такої послуги згідно з соціальними нормативами, встановленими абзацом першим цього підпункту;

користування послугами з газопостачання:

- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання — 3 куб. метрів на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — 4,5 куб. метрів на одну особу на місяць;

- за наявності газової плити та газового водонагрівача — 9 куб. метрів на одну особу на місяць;

користування послугами з електропостачання(до 31 грудня 2017 р.) в житлових приміщеннях (будинках):

- у житлових приміщеннях (будинках), не обладнаних стаціонарними електроплитами — 90 кВт·год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт·год. на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води — 130 кВт·год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·год. на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВт·год. на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води — 150 кВт·год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·год. на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 270 кВт·год. на місяць;

- не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів — 120 кВт·год на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·год на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 240 кВт·год на місяць;

      Пунктом 22  Правил надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 р.  № 630, у разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання  розподіляються пропорційно  кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати  послуг надаються на  частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище норм споживання, визначених законодавством.       

Постановою Кабінету Міністрів України 23 квітня 2013 р. № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» затверджені граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу. 

Норма  забезпечення  населення:

твердим паливом – 1 тонна на домогосподарство;

скрапленим газом – 1 балон на домогосподарство.

З 1 липня 2015 року набрала чинності Постанова Кабінету міністрів України від 4 червня 2015р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї». 

 Перелік пільгових категорій, які відшкодовуються у 2016 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України. 

 

 

Категорія  пільги

% знижки,

 пільга

надається на норму споживання (НС),

без норми (БН) 

Д - пільга надається з врахуванням доходів;

 БД – пільга надається без врахування доходів  

 

Закони України

 

 

Інвалід ВВВ  1, 2, 3 групи

100, НС  

БД

 

 

 

 

Закон України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

 

 (члени сім`ї обмежуються п.5 ст.51 Бюджетного Кодексу України)

 

 

 

 

Учасник бойових дій

75, НС

БД 

Учасник бойових дій, в т.ч. яким виповнилось  85 років    

100, НС

 БД

Учасник ВВВ

50, НС

Д

Член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни

50, НС

Д

Особа з особливими заслугами перед Батьківщиною    

(-Герої Радянського Союзу,

 -повні кавалери ордена Слави,

 -особи нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу»,

-Герої СоцПраці удостоєні цього звання за працю в період ВВВ 1941-1945років)

 

100, БН

 

 Д

Батьки померлої особи з особливими заслугами 

100, БН

Д 

Вдова (вдівець) особи з особливими заслугами

100, БН

Д 

Особа з особливими трудовими  заслугами

 (-Герої  Соціалістичної Праці,

-повні кавалери орденів Трудової слави,   -Герої України

 

100, НС

 

 

Д

 

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці і інших громадян похилого віку в Україні»

(члени сім'ї обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

Батьки померлої особи з особливими трудовими  заслугами

100, НС

 

Д

 

Вдова (вдівець) особи з особливими трудовими  заслугами

100, НС

Д 

Діти війни (тільки  на комунальні послуги)

 25, НС

Д

Закон України „Про соціальний захист дітей війни” 

- Ветеран військової служби;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС

 

БД

 

 

 

 

 

 

Закон України

«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»

 

(члени сімей обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

 

 

 

 

 

 

Ветеран  органів внутрішніх справ;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС 

 БД

 

Ветеран державної пожежної охорони;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС

 БД 

Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби;

Вдова (вдівець) ветерана 

50, НС

 

БД

 

Ветеран служби цивільного захисту;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС

 

БД

 

Ветеран Державної служби спеціального зв`язку;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС

 

 БД

 

Ветеран податкової міліції;

Вдова (вдівець) ветерана

50, НС

 

БД

 

Жертви нацистських переслідувань, ст. 6(1)

(Неповнолітні в`язні концентраційних таборів, яким на момент ув`язнення не виповнилось 16 р.)

 75, НС

 Д 

 

 

 

 

Закон України  „Про жертви нацистських переслідувань»

 

 

(члени сімей обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

 

Жертви нацистських переслідувань, ст. 6(2)

- інваліди 1, 2, 3 гр.

(Малолітні в`язні концентраційних таборів, яким на момент ув`язнення не виповнилось 14 р.) 

 

100, НС

 

Д

 

Жертви нацистських переслідувань, ст. 6(3)

(Колишні в`язні концентраційних таборів) 

50, НС

Д 

Жертви нацистських переслідувань, ст. 6(4)

(Дружина (чоловік) померлих жертв нацистських переслідувань) 

50, НС

Д

 

Реабілітована особа (тільки на одного пільговика, при наявності посвідчення) 

50, НС

БД 

Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на України»

Особа ЧАЕС- 1 категорія

 (необхідна перереєстрація та вкладка)

50, НС

БД

 

 

  

 

Закон України

 „Про статус і соціальний захист громадян,   які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

 

 

 

 

 

 

(члени сімей обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

 

Особа ЧАЕС- 2 категорія

А - ліквідатор     (необхідна           перереєстрація);

Бпотерпілий 

50, НС

 

БД

 

 

Дружина (чоловік) (ЧАЕС), померлого громадянина

 (1, 2 категорія); 

- Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС

(1, 2 категорія)

50, НС

 

БД

 

 

Дружина (чоловік) (ЧАЕС), померлого громадянина

 ( 3 категорія); 

-Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС

 (3 категорія)

 

 

50, НС

 

 

 

Д

 

Дитина (ЧАЕС) інвалід ЧАЕС 

50, НС 

Д  

 

Батьки та члени сім'ї працівника Державної служби спеціального зв`язку, який загинув (помер), пропав безвісти або став інвалідом

 

50, НС

 

БД

Закон України

„Про Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації Україні”

(члени сімей обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

-Працівник служби цивільного захисту на пенсії;

-Батьки та члени сім'ї працівника служби цивільного захисту, який загинув (помер) або пропав безвісти

 

 50, НС

 

 

 Д

 

Кодекс Цивільного захисту України

 (члени сімей обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

-Військовослужбовець СБУ на пенсії;

-Вдова (вдівець) військовослужбовця, її (його) діти;

-Дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти, її (його) діти;

-Батьки загиблого військовослужбовця;

-Інвалід військової служби

 

 

50, НС

 

 

 

 

БД

 

Закон України "Про службу безпеки України"

 

(члени сімей, які перебувають на утриманні

та обмежуються п.5 ст.51 БКУ)

-Багатодітна сім`я;

-Дитячий будинок сімейного типу;

-Прийомна сім`я;

-Сім`я опікуна (піклувальника)

 

50, НС

      

          Д

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей»

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux