Дистанційне навчання в закладах освіти Голосіївського району
Заклади загальної середньої освіти Голосіївського району активно долучилися до організації дистанційного навчання в умовах призупинення освітнього процесу внаслідок карантину.
Дистанційне навчання - це виклик як для вчителів, так і для учнів... та і батькам непросто... Тому перед початком педагоги пройшли відповідні навчання і тренінги через майстер-класи, на які запросили фахівців, через он-лайн курси тощо. Але, як виявилося, дистанційне навчання може бути досить цікавим. Окрім звичної роботи з підручником, діти працюють з опитувальниками в гугл-формі, озвучують мультфільми, проводять досліди, працюють над проектами, готують творчі звіти, надсилають фото своїх робіт у вайбері та на пошту вчителям, переглядають навчальні відео на різних ресурсах, спілкуються через соціальні мережі зі своїми вчителями.
Досить грунтовно працюють наші одиннадцятикласники, переглядаючи відеоуроки, долаючи численні тренувальні тести, квести, вкотре відпрацьовують свої знання на тренажерах. Загалом, зміна обстановки лише сприяє відкриттю власного потенціалу усіх і кожного.
Управлінням освіти було вивчено досвід роботи кожного закладу з організації такого навчання. Усього використовується 21 освітній ресурс. Найбільш популярними є такі: елементи е-мейл спілкування (29 закладів використовують із 37), вайбер-групи (27 закладів), розміщення на сайті закладу інформації, домашніх завдань, рекомендацій (23 заклади), надання посилання на загальнодоступні електронні освітні ресурси (19 закладів), навчання на платформі соціальних мереж FaceBook, Telegram (18 закладів), індивідуальні консультації вчителів через Skype (9 закладів), електронні освітні ресурси для учнів та вчителів, які розміщені на сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (8 закладів). Також активно використовують педагоги популярні платформи, як-то: веб-сервіс GoogleClassroom, разроблений Google для шкіл , електронний щоденник (на платформі Е-schools), електронна освітня платформа «Мій клас», платформа «Прометеус», онлайн-платформи підготовки до ЗНО, де розміщені курси з усіх предметів https://besmart.study/, https://www.ed-era.com/zno/ , проєкт дистанційної освіти від «Освіторії», сайт КНП «Освітня агенція міста Києва, ютуб-канали вчителів, курс «Інтерактивне навчання» видавництва «Ранок». Бібліотека школи І-ІІІ ступенів № 132, яка має свій власний сайт і сторінку у Фейсбуці, розмістила перелік необхідної програмової та додаткової літератури на допомогу вчителям в організації дистанційного навчання.
З 16 березня, як тільки розпочалась трансляція відео уроків на каналі ТРК «Київ», усі заклади району долучилися й до цього проєкту.
На офіційному сайті управління освіти постійно висвітлюється інформація про хід дистанційного навчання в закладах освіти району, розміщені також посилання на безкоштовні освітні ресурси.