Головна  →  Новини  →  10 серпня 2020

У Києві презентують базу даних борців за незалежність України

Масштабний генеалогічний проєкт «Імена самостійної України» присвячено учасникам українського визвольного руху.
 
Проєкт є базою даних про вояків Військ Центральної Ради, Армії Української Держави, Галицької армії та Армії Української Народної Республіки. 

Робота над проєктом тривала понад 10 років на території 6 різних держав. Благодійний фонд «Героїка» опрацював документи з українських, чеських, американських та польських архівів, що містять інформацію про особовий склад українських військових формувань 1917-1924 рр. Були досліджені діаспорні періодичні видання та сфотографовано понад 13 тисяч поховань українських емігрантів у США, Канаді, Польщі, Німеччині та Чехії. Обробка та співставлення одержаних відомостей дозволили сформувати інтерактивну базу даних на 11 800 осіб.
 
– Кожен охочий зможе безкоштовно і миттєво перевірити інформацію про своїх пращурів, аби підтвердити здогади про їхню службу в українських військах протягом 1917-1924 рр.
 
– Збройна боротьба за державну незалежність України за радянських часів була абсолютним табу для вивчення та обговорення, навіть у родинному колі. Отже, досить часто українці просто не здогадуються про те, що їх пращур воював зі зброєю у руках за незалежність України. Мета нашого проєкту – допомогти українцям дізнатися більше про долі своїх рідних і близьких, – пояснює засновник проєкту та керівник благодійного фонду «Героїка» Павло Подобєд.
 
Користувач може здійснювати пошук розшукуваної особи за прізвищем та одержати інформацію про:
 
1.    військовий ранг та займану посаду;
2.    дату та місце народження;
3.    коротку біографічну довідку;
4.    обставини смерті;
5.    дату та місце поховання;
6.    фото особи;
7.    копії документів;
8.    фото місця поховання.
 
– Ми не ставили собі на меті створити електронну енциклопедію чи зібрати до купи біографії із довідників. Ви не знайдете на нашому сайті розлогих життєписів. Наш проєкт орієнтований не на військових істориків, а на українців, які прагнуть дослідити власний родовід. Відтак ми надаємо перевагу коротким біографічним довідкам, які дають найважливішу інформацію про розшукувану людину, – розповідає Юрій Яворський, член правління фонду «Героїка».
 
Запуск проєкту «Імена самостійної України» відбудеться 19 серпня о 13:00 у форматі онлайн презентації за участі розробників. Модератор заходу – український журналіст Вахтанг Кіпіані. 
 
Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг