Головна  →  Оголошення  →  8 листопада 2023

Інформація стосовно виробничого травматизму, професійної захворюваності та необхідності проведення профілактичних заходів задля недопущення нещасних випадків

ПРОФІЛАКТИКА ТА ПОШИРЕННЯ ПЕРЕДОВОГО ДОСВІДУ

Рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності - один із основних показників стану охорони праці.

За 9 місяців 2023 р. до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшло 456 повідомлень про нещасні випадки, внаслідок яких постраждали 498 осіб, з них 117 – із смертельним наслідком. Також надійшло 9 повідомлень за формою П-3 про хронічне професійне захворювання.

В Головному управлінні за період з початку року зареєстровано 1068 актів за формою Н-1, з яких 326 акти по випадкам, які за результатами розслідування визнано пов’язаними з виробництвом (Н-1/П), та 728 акти по випадкам, що не пов’язані з виробництвом (Н-1/НП), на 14 потерпілих складені тимчасові акти (Н-1/П тимчасовий).

Розподіл потерпілих від нещасних випадків за видами подій

Найбільше нещасних випадків сталося внаслідок падіння потерпілих осіб під час пересування 47 (22%), а також дії рухомих деталей обладнання, машин і механізмів 26 (12%).

Причини великої кількості нещасних випадків - організаційні (71% або 150 потерпілих). При цьому превалює невиконання вимог інструкції з охорони праці – 100 (47%). Також серед причин психофізіологічні – 13% або 27 потерпілих, з яких 17 (8%) через особисту необережність потерпілого.

Найбільша кількість потерпілих осіб у страхових нещасних випадках пов’язаних з виробництвом зафіксована в таких галузях:

 • транспорт, поштова діяльність – 45 осіб (21%);
 • оптова та роздрібна торгівля – 41 особа (19%);
 • переробна промисловість – 30 осіб (14%);
 • державне управління й оборона, будівництво, організація харчування – по 12 осіб у кожній (по 6%);
 • інші сфери – 58 осіб (28 %).

Розподіл нещасних випадків за наслідками

В умовах воєнного стану в Україні, головні спеціалісти відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління, які наділені повноваженнями страхових експертів з охорони праці, продовжують виконувати свої основні функції. Вони взяли участь у роботі 961 комісії з розслідування та спеціального розслідування нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві, в тому числі:

 • 20 групових нещасних випадків;
 • 52 нещасних випадки із смертельним наслідком;
 • 51 випадок смерті на підприємстві;
 • 560 гострих професійних захворювань;
 • 17 нещасних випадків з можливою інвалідністю;
 • 261 нещасний випадок з тимчасовою втратою працездатності.

Групи основних причин нещасних випадків

В середньому один головний спеціаліст відділу профілактики та розслідування нещасних випадків взяв участь у роботі 192 комісій з розслідування (спеціального розслідування) за цей період.

З метою вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці, проведено:

 • 15 планових перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці;
 • 21 позапланову перевірку у зв’язку з настанням нещасних випадків на виробництві.

Виявлено 218 порушень законодавства про охорону праці, внесено роботодавцям 35 подань про усунення порушень, складено 18 протоколів на керівників підприємств про адміністративне правопорушення.

Взято участь у проведенні 23 тематичних нарад за участі керівників підприємстві організацій столиці та 2 профспілкових конференціях. Надано страхувальникам 1050 консультацій у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

На підприємстві «ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» вивчався позитивний досвід функціонування системи управління охороною праці, який надалі було поширено ще на 15 столичних підприємств.

Олександр Дузь - заступник начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи

«З огляду на статистику за 9 місяців 2023 року, хочу звернутись до роботодавців. Створюйте безпечні та нешкідливих умови праці на робочих місцях. Проводьте системну профілактичну роботу з працівниками. Превентивні заходи обов’язково дадуть позитивний результат і стануть запорукою збереження здоров’я та життя працівників», - впевнений Олександр Дузь, заступник начальника відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи. 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю