Головна  →  Про район  →  Голосіїв туристичний

Голосіїво – один з найбільших за територією районів Києва. Він бере початок у центрі столиці – від Хрещатика і простягається аж до його південно-східних околиць. Таким чином, район є південними та південно-західними воротами Києва.

Територія району – 15 635,56 тис.га, що складає 18,7% від загальної площі м.Києва. Складається з наступних історичних місцевостей: Паньківщина, Передславине, Ямки, Саперна слобідка, Байкове, Забайков’я, Деміївка, Ширма, Цимбалів Яр, Добрий шлях, Голосіїв, Теремки, Феофанія, Лиса гора, Багринова гора, Мишоловка, Самбурки, Китаєво, Пирогів, Церковщина, Нижня Теличка, Корчувате, Віта, Острів Водників.

 

У Голосіївському районі м.Києва зосереджено великий природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал, розвинена туристична інфраструктура, значна матеріальна база туризму, діють туристичні підприємства та організації різної форми власності. Сучасна туристична індустрія є однією з найбільш пріоритетних галузей економіки та культури, розглядається як невід’ємна складова частина соціальної сфери району, як дієвий засіб формування ринкових механізмів, поповнення бюджету, створення нових робочих місць.

„Зеленою скарбницею” Києва, його „візитною карткою” є найдавніший і один з найбільших у Європі - Голосіївський ліс – неоціненне багатство міста. Його цінність полягає в тому, що тут майже не відчувається втручання цивілізації. Ця унікальна пам’ятка природи об’єднує Феофанію, Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Т.Рильського та, власне, ліс. Зелений профіль Голосіївського лісу визначається більш як 250 видами дерев і кущів, що мають цінні санітарно-гігієнічні властивості. На дільниці між Голосієвом і Феофанією збереглося кілька унікальних дубів віком  1000, 400 та 200 років.

З метою збереження, відтворення та раціонального використання особливо цінних природних комплексів  Київського Полісся та поліпшення екологічного стану м.Києва Указом Президента України від 27.08.2007 року № 794/2007 створено Національний природний парк “Голосіївський” загальною земельною ділянкою 4521,29 га.

Крім того, у Голосіївському  районі знаходяться найбільші паркові масиви:

- Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М. Рильського;

- Парк-памятка садово-паркового мистецтва „Феофанія”;

-Ботанічний сад Національного університету біоресурсів і природокористування України;

- Парк-памятка садово-паркового мистецтва  Виставки досягнень народного господарства України  (нині НК „Експоцентр України”);
- Парк „Лиса гора”;
- Лісопаркове господарство „Конча-Заспа”.

Територією Голосіївського району протікають річки Дніпро, Либідь, Віта, Коник. Каскади Голосіївських, Оріховатських та Китаївських ставків прикрашають територію району та міста.

Уздовж Дніпровської берегової смуги Голосіївського району знаходяться  острови Жуків, Ольжин, Козачий.

Цілісні лісоозерні природні комплекси з комфортними мікрокліматичними характеристиками, сприятливі природні умови зумовили розвиток санаторно-курортного напрямку туризму.Всього на території району знаходиться 17 закладів санаторно-курортного і оздоровчого спрямування: 4 санаторії в т.ч. 1 дитячий, 3 санаторії-профілакторії, 1 бальнеологічна лікарня, 7 пансіонатів та баз відпочинку, 2 дитячих оздоровчих закладів. Найвідоміший - кліматичний рівнинний курорт „Конча-Заспа” загальною площею 1587 га, умови якого сприятливі для лікування захворювань органів кровообігу та нервової системи.

Невід’ємною частиною туристичної інфраструктури є музеї. Наразі в Голосіївському районі м. Києва функціонують:

Національний музей народної архітектури та побуту України, Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського, Музей видатних діячів української культури: Л.Українки, М.Лисенка, П.Саксаганського, М.Старицького, історико-меморіальний музей М.Грушевського, Національний музей бджільництва України при Національному науковому центрі „Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича”.

Готельні послуги в Голосіївському районі м. Києва надають 7 зіркових:

Готель „Холідей Інн”****,„Готель Парк „Голосіїво”****, Готель „Мир”***, Готель „Ramada Encore”***, ПАТ Готель «Голосіївський”**,Готель «Раціотель Київ»***, Бізнес-готель «Рейкартц Аташе Київ»***.Крім того, діє 14 підприємств готельного сервісу.

На території Голосіївського району м. Києва діють 4 кінотеатра: Кінотеатр «Лінія кіно» у ТЦ “Магеллан”, кінотеатр “Баттерфляй Де Люкс», кінотеатр „СінемаСіті” у ТРЦ „Оушен-Плазі”, кінотеатр «Мультіплекс» у ТРЦ «Атмосфера».

У Голосіївському районі активно розвивається дитячий та молодіжний туризм. Функціонує 30 формувань туристично-краєзнавчого, спортивно-пішохідного спрямування, в яких займається близько 700 осіб. Загалом, туристичною роботою охоплено більше 8 тис. дітей та молоді району. Учасники туристичних гуртків та клубів здійснюють цікаві подорожі, велосипедні походи різними регіонами України; походи вихідного дня вихованців гуртків спортивного та історико-краєзнавчого туризму; байдарочні походи; спелеопоходи печерами Криму, Тернопільської області, Кам’янець-Подільського, Львова; походи по спортивному скелелазінню; гірські сходження на вершини Карпат, Кавказу та Кримських гір; районі туристичні зльоти та фестивалі, змагання зі спортивного орієнтування та техніки пішохідного туризму; туристичні зльоти; екскурсії, культпоходи та інше.

 

Інформація про стан розвитку туризму в Голосіївському районі міста Києва

Туристично привабливі об"єкти району 1

Туристично привабливі об"єкти району 2

Готелі району

Музеї району

Версiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю