Головна  →  Партнерство "Відкритий Уряд"

Міжнародна ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» (ПВУ) спрямована на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.

Партнерство «Відкритий уряд» - це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Метою даної ініціативи є:

1. Забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління

2. Залучення громадян до участі в процесах державного управління

3. Боротьба з корупцією

4. Використання нових технологій для покращення державного управління.

У грудні 2018 року Кабінетом Міністрів затверджено план дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках, який, зокрема, передбачає:

- відкриття даних у сфері освіти і науки, охорони навколишнього природного середовища, бюджетного процесу та отримання міжнародної технічної допомоги;

- продовження роботи із запровадження надання пріоритетних електронних послуг;

- розвиток системи публічних закупівель;

- подальше відкриття інформації про бенефіціарних власників;

- реалізацію Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва;

- створення онлайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства. 

План дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства, пройшов широке громадське обговорення та реалізовуватиметься у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.

Прийняттям плану Уряд України підтвердив свою прихильність до демократичних стандартів та цінностей Ініціативи, застосування принципів відкритого урядування.

Реалізація плану дій дозволить забезпечити належне виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, підвищити рівень прозорості, відкритості та підзвітності державних інституцій та сприятиме посиленню співпраці органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1088-р "Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2018—2020 роках"
 

 

ЗВІТ про проведення консультацій з громадськістю за 2020 рік

Версiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю