Головна  →  Оголошення  →  25 вересня 2018

Дифтерія на порозі

У 2017 році в Україні розпочалась епідемія кору, причиною якої став низький рівень колективного імунітету до збудника цього інфекційного захворювання.

Крім кору до інфекцій, що керуються засобами специфічної профілактики (вакцинації), належать дифтерія, епідемічний паротит, поліомієліт, правець, краснуха тощо.

Епіднагляд за станом захворюваності та заходів профілактики зазначених хвороб засвідчив, що  в Україні реєструється дуже великий прошарок населення, незахищеного від більшості цих інфекцій (крім поліомієліту), який створює загрозу ускладнення епідемічної ситуації, в першу чергу з дифтерії.

По м. Києву за останні роки спостерігається зростання прошарку незахищеного населення до дифтерії (з 0% до 13,8%) та з умовно захисним титром антитіл (з 19,9% до 32,2%).

Підтвердженням наближення епідемії дифтерії стає збільшення в Україні кількості випадків хвороби у 2018 році.

Так, за 6 місяців поточного року зареєстровано 2 випадки дифтерії серед дорослих.

У липні 2018 року зареєстровано по:

- Київській області – 1 випадок у дитини,

- Дніпропетровській області –  2 випадки у дітей,

- Чернігівській області - сімейний осередок з чотирма випадками (2 дорослих і 2 дітей).

Дифтерія – це гостре  інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-краплинним шляхом, характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки і явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем.

У разі захворювання на дифтерію необхідне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки. Для максимальної ефективності її дії звертатись по медичну допомогу необхідно терміново при появі перших ознак захворювання.

Чим швидше діагностується дифтерія, тим меншої шкоди вона завдасть організму.

Найефективнішим методом профілактики дифтерії є щеплення. Щоправда, вакцина не дає 100% гарантії уберегти людину від ураження, однак у хворого із щепленням дифтерія протікає у значно легшій формі або симптоми можуть зовсім не проявлятись. У другому випадку людина буде лише носієм.

Ще одним засобом профілактики є дотримання особистої гігієни – часте миття рук, вологе прибирання предметів, яких могла торкатись потенційно хвора людина, систематичне провітрювання приміщень.

 

 

 

Лікар-епідеміолог ВП Голосіївський МВ(ф)ЛД  О.Л.Громашевська

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг