Кого шукають роботодавці Києва?

За даними статистики, у Києві на одну вакансію претендують 10 безробітних.

Проте ситуація в різних галузях різна. За видами економічної діяльності найбільше вакансій станом на 1 липня 2022 року налічується у сфері адміністративного обслуговування (17%), охорони здоров’я (15%), в освіті (13%), на підприємствах переробної промисловості (12%), в оптовій та роздрібній торгівлі (9%).

«Ситуація з роботою під час війни складна, але не безнадійна. По-перше, завжди є можливість за сприяння столичної служби зайнятості підвищити свій фаховий рівень чи здобути нові навички – бізнес зараз активно відновлює свою діяльність. По-друге, урядова програма «єРобота», яка включає шість грантових програм для започаткування та розвитку бізнесу. Так що, вихід завжди є», - зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

У професійному розрізі найбільше пропозицій щодо працевлаштування існує для слюсарів, електромонтерів, електрогазозварників, малярів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Непогані шанси у вчителів, лікарів, фармацевтів,  інженерів, економістів. Як завжди в ціні, водії, фрезерувальники, токарі, оператори верстатів з програмним управлінням, трактористи, машиністи. Затребувані також сестри та брати медичні, вихователі, соціальні працівники. Не обійтись і без робітників з комплексного прибирання будинків, двірників,прибиральників, вантажників, підсобних робітників. Потрібні також швачки, кухарі,помічники вихователя.

Водночас дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили, який нині збільшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року, призвів до того, що представникам окремих професій, навпаки, стало складніше працевлаштуватися.

Найбільша невідповідність між попитом та пропозицією на робочу силу у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців  та  керівників (на 1 вакансію претендують 69 осіб), технічних службовців (58), фахівців (11 осіб), працівників сфери торгівлі та послуг (10 осіб).

За видами економічної діяльності найбільше навантаження на одне вільне робоче місце спостерігається у сферах постачання електроенергії, фінансової і страхової діяльності, інформації і телекомунікації, розміщення й харчування та у будівництві.

Гостра нестача вакансій спостерігається для бухгалтерів, менеджерів різних спеціалізацій, продавців-консультантів, водіїв автотранспортних засобів, комірників, адміністраторів, керівників різного рівня та продавців.

Україна переможе!

 
За інформацією: Київський міський центр зайнятості
 
Перейти до спискуВерсiя для друку