Нюанси щодо списання податкового боргу

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що відповідно до п. 23 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, для платників податків врегульовано питання списання податкового боргу.

Нововведення передбачені Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072 – ІХ).

У разі, якщо сума податкового боргу (без штрафних санкцій та пені, крім несплачених відсотків за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, погашена платником податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 – ІХ (тобто з грудня 2020 року до червня 2021 року) та за умови, що платник податків забезпечує своєчасну та в повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків, то штрафні санкції і пеня підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Такі норми не застосовуються щодо:

великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;

осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг