Головна  →  Правові новини  →  20 листопада 2018

З нового року для оплати комуналки замість субсидій можна буде отримати гроші

 
При цьому правила надання житлових субсидій не зміняться
Мінсоцполітики повідомляє, що вже з січня 2019 року в Україні почнеться впровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство найближчим часом має намір винести проект відповідної постанови на розгляд Кабміну.
 
У проекті Державного бюджету на 2019 рік Уряд заклав 55 млрд грн, щоб українці вже з січня змогли отримати "живі" гроші для оплати комунальних послуг.
 
Сьогодні субсидія і пільга надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей.
 
За результатами опалювального сезону енергоекономнішим субсідіантам держава виплачує готівкою тільки еквівалент зекономлених 150 кВт електроенергії, якщо даний ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу.
 
Вже з січня вся сума допомоги від Уряду для нових одержувачів субсидії буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсідіанта в державному банку. Рахунок буде мати спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду.
 
Якщо сім'я економила, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використовувати на свій розсуд. Заощадити можна, маючи добре утеплений будинок, лічильники і енергоекономний котел.
 
Оскільки в Україні субсидію отримує майже половина українських сімей, одномоментно монетизувати допомогу для кожного буде складно. Уряд планує максимально автоматизувати даний процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг. Тому вирішено провести її в три етапи.
 
З 1 січня 2019 року "живі" кошти на банківський рахунок будуть надходити тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто всі ті, хто буде подавати документи на субсидію в січні, вже будуть отримувати гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.
 
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, зокрема користується допомогою в літній період.
 
З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію або пільгу, буде одержувати їх готівкою.
 
При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги і надалі буде залежати тільки від двох чинників: від розміру витрат на комуналку та доходів громадян. Змінюється тільки алгоритм її виплати.
 
Тому монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення або його немає. Але слід пам'ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється тільки лічильником (індивідуальним або хоча б загальнобудинкових).
 
Нагадаємо, Уряд створив міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій 26 вересня 2018 року, а 11 жовтня відбулося її перше засідання.
 
сайт юрліга
Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг