Інформація про встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII  внесено зміни до Закону України  «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до яких передбачено встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності:

Стаття 16-1. Постраждалі учасники Революції Гідності

Постраждалими учасниками Революції Гідності визнаються особи, які на виконання Закону України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Особам, зазначеним у частині першій цієї статті, надаються пільги та інші соціальні гарантії, встановлені статтею 12 цього Закону.

Дія цієї статті не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності".

"Особам, зазначеним у частині першій статті 16-1 цього Закону, видається посвідчення "Постраждалий учасник Революції Гідності".

Постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії, передбачені статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад які передбачають зокрема  надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 119 затверджено Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.

Для встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності та отримання довідки особа, яка включена до переліку, звертається з відповідною заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної у м. Києві держадміністрації за місцем реєстрації, місця проживання або перебування.

У разі відсутності реєстрації місця проживання або перебування особа, яка отримала тілесні ушкодження під час участі Революції Гідності, звертається із заявою про надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності до управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві держадміністрації.

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (з пред’явленням оригіналу);

копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

За інформацією Управління праці та соціального захисту населення РДА

Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг