Запрошуємо до співпраці волонтерів пробації

Голосіївський районний сектор Київського міського відділу з питань пробації  Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

Взаємодіючи із сектором пробації. Ви допомагатимете особам( суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи з необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто,. Поміж набуттям певного виду покарання,- ця особа з метою попередження скоєння нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

Кожен небайдужий та ініціативний, разом із нашим сектором зможе прийняти в цьому участь шляхом допомого в зборі, узагальненні та систематизації інформації, здійснення наглядових заходів, надання консультативної допомоги, психологічної діагностики та корекції , проведенні виховних бесід, підвищенні освітнього рівня, залученні до просоціальних видів, діяльності та культурного життя громади, допомоги у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, знаходженні сил «встати на ноги» щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим, та багато іншого.

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних». ЗУ «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.

За доцільне вважаю визначитись із деякою термінологією, тому – Пробація це:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади шляхом запобігання вчиненню правопорушень);

2)надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

3) організація виконання покарань, непов’язаних з позбавленням волі;

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

5) допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Суб’єкти пробації - засудженні, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинуваченні, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь.

Досудова доповідь – письмова інформація для суду, що характеризує обвинуваченого.

Волонтер пробації – фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацію на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Волонтер пробації під час здійснення свої повноважень має право на:

-          безпечні та належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання достовірної, точної та повної інформації про порядок та умови провадження волонтерської діяльності;

-          перебування на території та в приміщеннях підприємств, установ та організацій за дозволом їх керівників або уповноважених ними осіб;

-          участь у відвідуванні суб’єктів пробації з метою здійснення заходів соц.-виховної роботи;

-          захист своїх прав відповідно до законодавства;

-          інші права, передбачені договором та законодавством.

Ми Вас чекаємо за адресою: 03039, м. Київ, вул. Віктора Забіли 3, каб № 5, тел.: 257-42-15.

Електронна скринька: kv2­­­­­­­_probation@ukr.net

 

Начальник сектору майор внутрішньої служби       

 Орнацька Вікторія Олександрівна                

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг