Реалізація Програми «Київ без бар'єрів» одне з першочергових завдань органів виконавчої влади

Наразі одним із головних пріоритетів держави стало всебічне забезпечення основних прав і свобод людини, забезпечення належного рівня життя всіх громадян незалежно від віку, статі, особливих потреб викликаних станом здоров'я. З цією метою державними органами всіх рівнів вже проведена велика робота по адаптації законодавства до вимог Євросоюзу:  Указ Президента України від 03.12.2015 № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», Державна  цільова програма «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року,  розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1073-р «Про затвердження плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року» та інше.

Сталий розвиток держави передбачає створення умов для повноцінної участі всіх людей у громадському, політичному, комерційному та культурному житті. Кожен громадянин, незалежно від функціональних обмежень та інших особливостей, має право на доступ до інформації, освіти, послуг, роботи, охорону здоров’я, соціальний та правовий захист, зручний транспорт та в цілому на комфортне життєве середовище.

22 червня 2017 року  на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення розробити Міську цільову програму «Київ без бар’єрів»http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldocWWW/B2EB6872C1E433C3C225816200370532?OpenDocument . На виконання поставлених завдань   у 2017 році на замовлення Київської міської державної адміністрації виконано великий обсяг робіт Комунальною науково-дослідною установою «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста»  Інститутом за участі громадськості розроблений проект Програми «Київ без бар'єрів», який містить перелік системних заходів щодо запровадження комплексного підходу для створення без бар’єрного середовища міста. Дуже важливо, що проект Програми передбачив виділення відповідних коштів на конкретні заходи по рокам та визначення відповідальних за їх реалізацію.

На виконання доручень Київської міської державної адміністрації в грудні 2017 року в Голосіївській райдержадміністрації відбулось перше засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури в Голосіївському районі м. Києва.

Під час засідання було поінформовано присутніх, що у Голосіївському районі м. Києві проживають та перебувають маломобільні групи населення - люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуг, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі, у тому числі: особи з інвалідністю, діти-інваліди до 18 років; люди з тимчасовим порушенням здоров'я; вагітні жінки; люди старшого (похилого) віку; батьки з дитячими колясками, малими дітьми. Специфічних послуг потребують інваліди по зору; інваліди по слуху; інваліди з ураженням опорно - рухового апарату та інших нозологій. Всі вони потребують доступності, втілення у життя спеціальних умов для життєдіяльності, пристосування, інтеграції у суспільне життя, як це й вимагається чинним законодавством.

«Заходи з реалізації Міської комплексної цільової програми «Київ без бар’єрів» у 2018 році передбачають конкретні кроки з покращення безбар’єрності та вимоги щодо розробки типових завдань на проектування для об’єктів благоустрою з урахуванням вимог доступності та універсального дизайну, проведення освітнього процесу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, популяризацію рішень щодо покращення безбар’єрності та механізмів контролю» - зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг