Головна  →  Оголошення  →  12 січня 2018

Година землі - 2018

Година Землі – це захід, що проводиться на міжнародному рівні і спрямована на збереження ресурсів і скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Люди на годину вимикають світло і електроприлади. Захід щорічно проводиться в останню суботу березня. У 2018 році подія світового масштабу пройде 24 березня. Відключати світло і електроприлади необхідно з 20.30 до 21.30.

Історія появи

Організатором акції, метою якої виступає привернення уваги населення до змін клімату та інших екологічних проблем, виступає Міжнародний фонд дикої природи (WWF). Перший раз захід було проведено за підтримки WWF відомого австралійського журналу в Сіднеї в 2007 році. Більше 2 тисяч компаній взяли участь у акції, щоб привернути увагу людей.

Історія розвитку свята вражає своєю стрімкістю:

  • В 2008 році до акції приєднались 35 країн на різних материках планети.
  • У 2009 році учасниками стали 74 країни. Росія також приєдналася до їхнього числа. У 20 російських містах відключали світло.
  • У 2012 році кількість учасників-країн досягла 147 і понад 5,4 тисячі міст.
  • До 2017 року в акції взяло участь рекордна кількість країн – 184. Мільярди людей відключали світло, щоб підтримати планету.

З кожним роком зростає кількість людей, які залишаються небайдужими до екологічних проблем Землі і бажають принести хоча б невелику користь.

Як відзначають Годину Землі?

Міжнародний фонд дикої природи неодноразово проводив різні заходи, спрямовані на збереження планети Земля. Керівництво фонду спантеличено стрімкими змінами кліматичних умов, глобальним потеплінням та іншими екологічними проблемами. Проведення Години Землі-покликана привернути увагу всіх жителів планети до існуючих проблем. Відключення електропостачання всього на годину дає можливість людям задуматись про екологічний майбутньому.

В акції приймають участь не тільки приватні особи, але і компанії, які готові пожертвувати своїми доходами заради підтримки планети. Під час Години Землі роблять наступне:

  • Відключають освітлювальні пристрої і електроприлади.
  • Не використовують комп’ютери, телефони та інші блага цивілізації.
  • Відключають зовнішню ілюмінацію на будівлях комерційного, адміністративного і промислового призначення.
  • Відключають освітлення в чергових частинах, коридорах та інших приміщеннях.

Також нерідко проводять різноманітні флешмоби і інші заходи на екологічну тематику, наприклад, люди викладають фігуру дерева свічками.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг