Головна  →  Новини  →  28 лютого 2024

Інформація про зміни до Порядку та умов виплати одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"

Інформація про зміни до Порядку та умов виплати одноразової натуральної допомоги

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі-бокса).

Це одноразова натуральна допомога від держави  родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки  та  забезпечення належного догляду за немовлям.  Бебі-бокс видається в пологовому відділенні.

Це набір найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження: підгузки, пелюшки, ковдри, дитячий одяг для новонароджених різного розміру, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

Водночас, за бажанням, батьки мають можливість отримати – грошову компенсацію вартості бебі-бокса.

13 лютого 2024 року набрала чинність постанова  Кабінету Міністрів України № 136 від 9 лютого 2024 року, якою продовжено термін щодо отримання компенсації вартості «пакунку малюка» з 01 січня до 31 грудня 2024 року.

З січня 2024 року розмір такої компенсації становить 7689 гривень.

Компенсація призначається у разі відмови від отримання бебі-боксу та зверненням за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Звертаємо увагу, що згідно із пунктом 1 Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2024 роках, перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» здійснюється на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ «Приватбанк».

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання дитячих товарів - засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; дитячих ходунків, дитячих колясок, дитячих ванночок для купання.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Перейти до спискуВерсiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю