Головна  →  Новини  →  19 лютого 2024

Збережемо первоцвіти для майбутнього разом!

З настанням весняно-літнього періоду постає гостро питання збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України.

Кожного року з прийдешнім весняним періодом, триває стихійна торгівля ранньоквітучими видами рослин, таких як проліски, шафрани (крокуси), цикламени, зокрема й тими, що іперебувають під загрозою зникнення.

Переважна кількість рослин, які продаються по всій території України з грудня по квітень знищюються в місцях зростання що призводить до генетичного виродження. Торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України».

За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), які передбачені відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Звертаємо вашу увагу, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах дозволяється, однак не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Таким чином закликаємо усіх бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю