Головна  →  Новини  →  13 лютого 2024

Сезон грипу набирає сили!

Сезон грипу набирає сили

З приходом холодного періоду року на континент людство стикається із великою кількістю захворювань респіраторного тракту (гострі респіраторні вірусні інфекції - ГРВІ) найрізноманітнішої етіології, які в цілому мають надзвичайну контагіозність та поширеність у популяції людей.

ГРВІ мають надзвичайно широке розповсюдження. Захворюваність на ГРВІ перевищує захворюваність усіх інших хвороб. Значна частина випадків ГРВІ припадає на грип.

Актуальність грипу та ГРВІ значною мірою обумовлена не тільки високими показниками захворюваності, але й дуже високими показниками смертності. В Україні смертність від грипу та ГРВІ у структурі смертності від інфекційних хвороб займають перше або друге рангове місце.

У структурі захворюваності на грип за віковою ознакою переважає дитяче населення.

Чинниками ризику захворювання на грип є патологія імунної системи, інтенсивне тісне спілкування з великою кількістю людей, несприятливі погодні умови, наявність хронічних захворювань, цитостатична та імуносупресивна терапія тощо. При грипі існують групи епідемічного, соціального та медичного ризику.

Первинною локалізацією вірусу грипу є верхні дихальні шляхи. Механізм передачі вірусів – аерогенний, не виключається також контактна передача.

Джерело інфекції - хвора людина або тварина (птахи, свині).

Інкубаційний період триває від кількох годин до 3 діб.

Починається захворювання гостро, температура підвищується за 2-3 години до 39-400С, виникає головний біль, біль в очах, розвиваються слабкість, адинамія, пітливість, ломота в тілі, артралгії, м’язові болі, порушення сну.

Щороку в Україні на грип та ГРВІ хворіє 7-16 млн. осіб. Переважна кількість захворювань на грип припадає на холодні місяці року, сезонність має зимово-весняний характер.

За 4 тижні 2024 р. у м. Києві зареєстровано 17666 хворих на грип, COVID-19 та ГРВІ.

Відмічено зростання захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем на 40,3 %. Діти складають 51,3 % від загальної захворюваності.

Захворюваність серед школярів зросла на 58,4 %. Школярі складають 28,8 % від загальної кількості осіб, що звернулись за медичною допомогою.

Померло в Голосіївському районі від грипу та COVID-19 за 7 тижнів поточного року - 5 хворих .

На епідемічну ситуацію з грипу, ГРВІ та COVID-19 негативно впливає підвищена скупченість людей в місцях тимчасового перебування (заклади освіти, бомбосховища, гуртожитки, заклади охорони здоров'я тощо).

З метою запобігання виникненню та розповсюдженню випадків грипу, ГРВІ та COVID-19 на території м. Київ, в т. ч. Голосіївського району, необхідно проводити відповідні профілактичні та протиепідемічні заходи, особливо в закладах освіти.

Самим ефективним профілактичним озброєнням проти вірусу грипу залишається вакцинація.

Щепленням, у першу чергу, підлягають особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, нирок, обміну речовин; особи віком понад 60 років та діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, вагітні, персонал медичних закладів і закладів освіти, працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту.

Враховуючи, що вірус передається з крапельками секрету під час кашлю, чхання, розмови, а також через забруднені предмети, руки, рекомендовано:

  • уникати тісного контакту з людьми, які мають ознаки застуди (знаходитись від хворих на відстані 1 метр);
  • уникати місць скупчення людей або використовувати маски, респіратори і рукавички у громадських місцях (магазини, транспорт, укриття тощо);
  • часто мити руки проточною водою з милом (не менше 20 хвилин), застосовувати деззасоби;
  • дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму провітрювання приміщень, вологого прибирання з використанням дезінфікуючих засобів;
  • організовувати дистанційну форму навчання при збільшенні кількості хворих на грип та ГРВІ серед здобувачів освіти.

У разі появи симптомів грипу та ГРВІ необхідно залишатися вдома, звертатись до лікаря та не займатися самолікуванням.

У підсумку – розуміння і виконання усіх заходів профілактики забезпечує запобігання захворюванню, появі ускладнень та можливих летальних наслідків, а також розповсюдженню грипу, COVID-19 та ГРВІ серед оточуючих людей.

Сектор охорони здоров'я Голосіївської РДА

Перейти до спискуВерсiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю