Щодо надання одноразової компенсації єдиного внеску суб’єктам господарювання

 Хто має право на компенсацію?

Скористатися правом на компенсацію єдиного внеску  (ЄСВ) можуть роботодавці – юридичні особи, у яких станом на 31 жовтня 2020 року основний вид діяльності відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи (Перелік затверджено постановою КМУ від 09.12.2020 №1236).

Як юридичним особам отримати компенсацію ЄСВ?

Подати заяву на отримання одноразової компенсації в електронній формі.

(форма J1392101)

Який порядок подання заяви?

Заява подається засобами електронного зв’язку.

ВАЖЛИВО! У заяві необхідно вказати територіальний орган ДПС за місцем обліку як платника ЄСВ.

Які терміни подання заяви?

З 14 до 21 грудня 2020 року.

Який термін розгляду заяви?

Розгляд заяви територіальним органом ДПС здійснюється протягом 3 робочих днів з дня отримання такої заяви.

Як дізнатися про результати розгляду?

Суб’єкту господарювання надсилається квитанція про внесення даних заяви до реєстру (друга квитанція), яка  формується  в  автоматичному режимі (в електронній формі) та є підтвердженням внесення даних заяви до реєстру. (Квитанція надсилається на електронну адресу, з якої надійшла заява,  а також розміщується в електронному кабінеті).

Яка сума компенсації?

Сума компенсації розраховується як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум єдиного внеску за 10 місяців, що передували місяцю набрання чинності Закону України від 04.12.2020 № 1071 – ІХ (тобто з лютого по листопад 2020 року включно).

 

Оксана Малихіна: з метою підтримки платників податків законодавчі зміни передбачають звільнення від сплати єдиного податку та списання боргу для суб’єктів господарювання

 

«Набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Прийняті цим Законом зміни, спрямовані на підтримку платників податків, які зазнають суттєвих втрат внаслідок встановлених Урядом обмежувальних протиепідеміологічних заходів, недопущення виникнення та зростання податкового боргу», – зауважила Оксана Малихіна,  заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві.

Так, зокрема змінами передбачено списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3 060 гривень.

Також передбачено можливість відстрочення до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6 800 гривень.

Звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску платники єдиного податку І групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 по 31 грудня 2020 року, з 01 по 31 січня, з 01 по 28 лютого, з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2021 року, та визначено, що такі періоди включаються до страхового стажу.

Крім цього, платники єдиного податку І групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року.

Звертаємо увагу, що Закон № 1072 – ІХ  набрав чинності 10 грудня 2020 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті «Голос України» від 09.12.2020 № 228.

 

За інформацією Державної податкової служби України Головного управління ДПС у м. Києві 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 


  

 Консультації з громадськістю