Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами) затверджено ПОРЯДОК надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Постанова застосовується з 1 жовтня 2019 року.

Розрахунок розміру пільги

Право на отримання пільг, встановлених законами України, з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (далі УПСЗН) - відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389

Для розрахунку розміру пільги інформацію УПСЗН до 15 числа кожного місяця надають:

об’єднання - про зміну  внесків, платежів об’єднанню;

управителі, виконавці комунальних послуг - про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Механізм виплати пільги

Виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовійбезготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору.

За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за адресою: вул. Маричанська, 5, каб. 3,4,9 (тел. 257-51-65) до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою. 

У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Куди звертатися:

З питань нарахування пільг – до районного управління праці та соціального захисту населення (далі УПСЗН) вул. Маричанська,5  (Бубнова);

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) - до управителів, виконавців комунальних послуг;

За отриманням інформації про операції щодо перерахування коштів управителям, виконавцям комунальних послуг – до АТ «Ощадбанк».

Виплата пільг у грошовій безготівковій формі

АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки управителів, виконавців комунальних послуг на підставі укладених  між ними договорів.

Якщо договір для перерахування сум пільг не укладений то управителі та виконавці комунальних послуг не мають права вимагати оплату послуг від пільговиків за відповідні опалювальний та неопалювальний періоди.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються на рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк».

У разі  відсутності –  рахунок  відкривається за заявою пільговика до АТ «Ощадбанк».

Фінансування та перерахування пільг

УПСЗН формують та передають щомісяця Мінсоцполітики реєстри нарахованих пільг у поточному місяці, які після перевірки, Мінсоцполітики до 27 числа подає  АТ«Ощадбанк».

Управителі, об єднання та виконавці комунальних послуг, які уклали договори з АТ«Ощадбанк» щомісяця до 13 числа подають реєстри пільговиків,  нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату).

АТ«Ощадбанк» щомісяця до 18 числа здійснює перерахування коштів загальними сумами для виплати пільг на рахунки управителів, об`єднань та виконавців комунальних послуг.

Перерахування коштів за послуги здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, гарячої води, водопостачання та водовідведення, електричної енергії, природного газу, управління багатоквартирним будинком. Пільговик може визначити іншу послідовність шляхом подання відповідної заяви до УПСЗН.

У разі наявності інформації про номер мобільного телефону, АТ «Ощадбанк» інформує пільговика про перерахування коштів управителям та виконавцям послуг.

В смс-повідомленні зазначаються  дані про наявний залишок платежу за видом послуг.

Після закінчення опалювального сезону (станом на 1 червня) залишки коштів на рахунку для виплати пільг виплачуються пільговикам на поточні рахунки відкриті в АТ «Ощадбанк». Банк інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.

Виплата пільг у готівковій формі

Виплата здійснюється шляхом перерахування УПСЗН коштів на рахунок пільговика відкритого в банку, або через АТ «Укрпошта».

УПСЗН подають щомісячно до 27 числа заявки щодо потреби в коштах для виплати пільг за поточний місяць. Мінсоцполітики перераховує  кошти  на рахунки УПСЗН для виплати пільг.

Відповідальність за подання неправдивих відомостей

УПСЗН мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг.

Пільговик зобов’язаний повідомляти про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Суми пільг, виплачені надміру зловживань з боку пільговиків повертаються ним до державного бюджету.

Перейти до спискуВерсiя для друку

  

 

Новини Центру надання адмін. послуг