Головна  →  Анонси  →  28 січня 2019

Бій під Крутами - жертовність і героїзм заради незалежності України

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме на залізничній станції під селищем Крути у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

У свідомості багатьох закарбувався  героїзм  української молоді. Юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей і були ними страчені, поховали у Києві біля Аскольдової могили. На похороні голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків  героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

Методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті до Дня Соборності України та Дня пам'яті Героїв Крут

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг