Головна  →  Анонси  →  25 січня 2019

Запрошуємо на відзначення 125-річчя з дня заснування патріотичної спортивної організації «Сокіл»

16 лютого 2019 року о 19:30 по вул. Жилянській, 107 відбудеться благодійний концерт з нагоди відзначення сто двадцять п’ятої річниці з дня заснування патріотичної спортивної організації «Сокіл».

Довідково. Організація «Сокіл» була заснована 11 лютого 1894 року у Львові. Зразком були польські та чеські патріотично-гімнастичні товариства Австро-Угорської імперії. Українське товариство позиціонувало себе, як патріотичне тіло виховне, руханкове. Пізніше Основоположниками, а також членами товариства «Сокіл» (перейменованого в «Сокіл-Батько») були такі видатні особистості, як Василь Нагірний, Альфред Будзиновський, Іван Боберський, Лонгин Цегельський, Микола Міхновський, Михайло Волошин та інші. Значна частина членів товариства «Сокіл», що брали участь в житті організації були видатними діячами ЗУНР та УНР, учасниками Української Революції та Визвольних Змагань 1918-1921 років. 1939 року організація була заборонена окупаційною більшовицькою владою.

З 1922 по 1940 роки товариство «Сокіл-Батько» мало дієві осередки в Чехо-Словаччині (нині Чехія та Словаччина) та Югославії (нині незалежні країни Балканського півострова). Великого розвиту зазнало серед українських емігрантів Аргентини.

З жовтня 2006 року товариство «Сокіл-Батько» відновлений, як військово-спортивну Всеукраїнську громадську організацію «Сокіл». Метою є національно-патріотичне виховання молоді. За час своєї діяльності організація розбудувала осередки в усіх регіонах України, окрім окупованого півострова Крим та районів Донецької і Луганської областей. Члени організації брали активну участь в Революції Гідності та російсько-українській війні.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг