КМДА Київська міська державна адміністрація


На сьогодні, майже на 12 тисяч багатоквартирних будинків у столиці створено близько 600 ОСББ, що становить близько 16% від загальної площі усього житлового фонду. Але відповідно до Програми економічних реформ України на 2010 – 2014 роки, прийнятої Президентом України, з початку 2013 року до кінця 2014 року ОСББ буде впроваджуватись на обов’язковій основі.

Цього не треба лякатись. Я не визнаю безальтернативності, але і міжнародний і наш історичний досвід, і практика, і здоровий глузд показують нам, що ОСББ – це, мабуть, хай і не єдиний, але найкращий шлях для України. І ось чому.

Створення ОСББ не означає, що ви повинні відмовитись від послуг ЖЕКів та перейти на самообслуговування. За вашим рішенням ОСББ може прийняти одну з альтернатив: самостійно забезпечувати утримання і ремонт вашого будинку; залишити будинок на обслуговуванні ЖЕКу; передати його на обслуговування до будь-якої приватної керуючої компанії.

Ви самостійно станете визначати розмір витрат, необхідних для утримання вашого будинку і прибудинкової території. Крім того, після створення ОСББ для вас зберігається встановлений законодавством порядок надання пільг на житлово-комунальні послуги та житлових субсидій.

Ви станете самостійно розподіляти кошти, що вносяться у якості квартплати, визначати порядок здійснення ремонтних робіт, черговість придбання матеріалів та обладнання, необхідного для утримання будинку. А правління ОСББ буде зобов'язано звітувати перед вами про кожну витрачену копійку.

ОСББ створюється виключно з метою задоволення ваших потреб і не отримує прав ані на ваші квартири, ані на інше ваше особисте майно.

Крім того, орган місцевого самоврядування, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об'єднанню, бере участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства (ч.1 ст.24 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»). Ви визначаєте види та обсяги ремонтних робіт в будинку та контролюєте їх якість.

ОСББ - це як реєстрація шлюбу. Без створення ОСББ ви – жителі багатоквартирного будинку - живете немов цивільним шлюбом: обов'язки маєте ті ж самі, що і у шлюбі, а ось прав – аж ніяких.

З чого треба почати, щоб створити ОСББ? Створити ініціативну групу зі створення ОСББ (така група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у Вашому будинку), та повідомити про це державну адміністрацію Вашого району.

Тепер, коли ви знаєте, що таке ОСББ, погляньте на свій будинок, на свою власність по-новому. Це все - ваше. Ось же воно: і клумба з неполитими квітами біля будинку, і вибиті вікна, розбиті ліхтарики в рідному парадному, і двері, що покосилися. Все це -  лише ваше. І більше нічиє. Воно потребує вашої турботи.

 

 Олександр Скубченко, Київський центр сприяння розвитку ОСББ

 

Гаряча лінія: 332-35-80, 332-30-74

 



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.